Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał CTV9 z Red Carpet od dziś testowo na ósmym multipleksie naziemnym

Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję na liście kanałów telewizji naziemnej (fot. materiały prasowe)

Dziś testowy przekaz na MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej rozpocznie kanał filmowo-dokumentalny CTV9 (Red Carpet Media Group). Od poniedziałku ruszy z regularną ramówką.

Pojawienie się kanału na MUX 8 jest możliwe dzięki podpisaniu przez Emitel (operatora MUX 8) umowy z nadawcą CTV9 - Red Carpet TV, spółką zależną Red Carpet Media Group. Umowa zakłada zapewnienie dostępu do multipleksu w celu emisji kanału CTV9. Zawarto ją na 10 lat.

Spółka Red Carpet TV otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na emisję CTV9 na MUX 8. Stacja ma nadawać filmy fabularne, seriale oraz produkcje dokumentalne. Ponadto w ramówce kanału znajdą się audycje edukacyjne, adresowane głównie do widzów od 30 do 80 roku życia.

Czytaj też: Andrzej Rozenek odszedł z redakcji tygodnika "NIE". "Rozstanie definitywne"

CTV9 chce korzystać z możliwości oferowania reklam adresowalnych, opartych na geotargetowaniu (emisji różnych spotów w zależności od miejsca zamieszkania widza). Pozwala na to naziemna usługa HbbTV (telewizji hybrydowej).

W skład MUX 8 wchodzą obecnie kanały: Nowa TV (Grupa Polsat Plus), Zoom TV (Grupa Kino Polska), Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) oraz Metro (TVN Warner Bros. Discovery).

Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję na liście kanałów telewizji naziemnej. Stacja docelowo chce zmienić nazwę na VIDOC TV. Wniosek w tej sprawie trafił już do KRRiT.

(MNIE, 15.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.