Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump przeciwny zakazaniu TikToka w USA, bo Joe Biden to popiera

Nowe wsparcie Trumpa dla TikToka pojawiło się wkrótce po tym, gdy prezydent Joe Biden powiedział, że podpisze projekt ustawy zakazującej używania aplikacji (screen: YouTube/Sky News Australia)

Donald Trump, który będąc prezydentem zapowiadał wprowadzenie zakazu używania TikToka w USA, gdy teraz został kandydatem Partii Republikańskiej w kolejnych wyborach, zapowiada, że taki ruch byłby ze szkodą dla społeczeństwa.

"Na TikToku jest wiele osób, które to uwielbiają. Jest wiele małych dzieci, które oszaleją bez niego" – Trump powiedział w stacji CNBC, stwierdzając także, że zwiększyłoby to siłę Facebooka, a to medium uważa za wroga ludu. Stwierdził też, że nadal uważa, iż TikTok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Jednak można nad nim zapanować, a inne aplikacje są bardziej od niego niebezpieczne.

Trump wspiera TikToka ze względu na Bidena

W zeszłym tygodniu Trump stwierdził, że zakaz TikToka pomoże "Facebookowi i Zuckerschmuckowi podwoić ich biznes", odnosząc się do dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga. Trump został zawieszony, a następnie na stałe wyrzucony z Facebooka należącego do Meta wkrótce po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku "ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy", po czym założył własny portal społecznościowy Truth Social.

Czytaj też: Izba Reprezentantów zagłosuje nad projektem ustawy, by TikTok został sprzedany lub zakazany

Nowe wsparcie Trumpa dla TikToka, a co za tym idzie, jego właściciela chińskiej firmy ByteDance, pojawiło się wkrótce po tym, gdy prezydent Joe Biden powiedział, że podpisze projekt ustawy zakazującej używania aplikacji. Głosowanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów ma nastąpić w środę.

Jeśli zostanie uchwalona, ByteDance będzie musiało sprzedać TikTok, aplikację używaną przez ok. 170 mln Amerykanów lub wynieść się z USA.

"Facebook i Zuckerschmuck podwoją swój biznes"

Rzecznik TikToka powiedziła, że ustawa ma "z góry określony wynik: całkowity zakaz TikToka w Stanach Zjednoczonych". Platforma rozpoczęła kampanię mającą na celu nakłonienie użytkowników, aby wezwali Kongres do "zaprzestania zamykania TikToka".

Czytaj też: Instagram wyprzedził TikToka w kategorii najczęściej pobieranych aplikacji

Firma stwierdziła w oświadczeniu: "To ustawodawstwo zdepcze prawa 170 milionów Amerykanów wynikające z Pierwszej Poprawki i pozbawi 5 milionów małych firm platformy, na której mogą się rozwijać i tworzyć miejsca pracy".

Trump napisał w Truth Social: "Jeśli pozbędziecie się TikToka, Facebook i Zuckerschmuck podwoją swój biznes. Nie chcę, żeby Facebook, który oszukiwał w ostatnich wyborach, radził sobie lepiej".

Czytaj też: Byli dyrektorzy Twittera pozywają Elona Muska o 128 mln dol. za niezapłacone odprawy

(MAC, 13.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.