Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora zwalnia 20 pracowników drukarni. Linia drukująca "Wysokie Obcasy" zamknięta

"Presserwis" ustalił, że drukarnia w dalszym ciągu skupiać się ma na produkcji coldsetowej, czyli druku codziennych wydań „Gazety Wyborczej” (screen: YouTube/Strefa Przestrzeni)

Agora zamknęła linię heatsetową w swojej warszawskiej drukarni przy ul. Daniszewskiej. Od lipca "Wysokie Obcasy" i "Gazeta Telewizyjna" będą drukowane przez firmę zewnętrzną. Procesowi towarzyszy reorganizacja, w wyniku której ze spółką w ramach zwolnień grupowych pożegnało się 20 osób – dowiedział się "Presserwis".

Jak przekazało nam biuro prasowe Agory, linia heatsetowa w drukarni została zamknięta przede wszystkim ze względów technicznych.

Zmianom towarzyszą zwolnienia

"Maszyna, na której wykonywano ten druk, wymagała modernizacji, a przy rosnących kosztach produkcji nie było to opłacalne. Produkcja »Wysokich Obcasów i »Gazety Telewizyjnej«, które dotąd były drukowane przy Daniszewskiej, od lipca będzie wykonywana przez firmę zewnętrzną" – przekazało nam biuro prasowe.

Czytaj też: Niech fakty zatańczą. Kącki po publikacji był chwalony. Ale tylko do czasu

Jak wynika z komunikatu wewnętrznego, do którego dotarł "Presserwis", drukarnia przy ul. Daniszewskiej w dalszym ciągu skupiać się ma na produkcji coldsetowej, czyli druku codziennych wydań "Gazety Wyborczej".

Zmianom towarzyszą zwolnienia. "W związku z zamknięciem linii heatsetowej została przeprowadzona reorganizacja pracy w drukarni, w wyniku której firma rozstała się grupą ok. 20 pracowników, z pełną osłoną wynikającą z procesu trwających obecnie w Agorze zwolnień grupowych" – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe spółki.

Według styczniowego porozumienia między związkowcami a zarządem Agory ws. zwolnień grupowych pracę w spółce straci maksymalnie 180 pracowników.

Czytaj też: "Innej takiej gazety nie ma". Wojciech Czuchnowski, Dziennikarz Roku, w ważnej rozmowie

(MZD, 13.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.