Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Sarna, Józef Krzyk i Grzegorz Kulik dołączają do Ślązaga w jego dwulecie

Ślązag ruszył w marcu 2022 roku (fot. Slazag.pl)

Józef Krzyk – śląski dziennikarz, który niedawno trafił z "Gazety Wyborczej" do PAP – i Grzegorz Kulik – tłumacz języka śląskiego i laureat nagrody "Górnośląskiego Tacyta" – a także psycholożka Aleksandra Sarna dołączają do grona autorów regionalnego portalu Ślązag.pl. Portal obchodził w weekend dwulecie działalności.

Ślązag.pl (Media Operator) jest dziś najpoważniejszym serwisem publicystyczno-informacyjnym o Śląsku i Zagłębiu. Od początku postawiono w nim na jakościowe dziennikarstwo, a wśród jego autorów są Zbigniew Rokita, Jerzy Markowski, Teresa Semik, Jarosław Gwizdak czy Marcin Nowak. Teraz do tej grupy dołączają Aleksandra Sarna, Józef Krzyk i Grzegorz Kulik.

Czytaj też: Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra będzie miała audycję w Radiu dla Ciebie

Józef Krzyk przez ostatnie 30 lat był związany z "Gazetą Wyborczą". Od początku marca pracuje w Polskiej Agencji Prasowej i redaguje portal Dzieje.pl. W swojej działalności dziennikarskiej zajmował się m.in. historią. Jest współautorem książki "Korfanty. Silna bestia" i autorem "Plagi. Historia bez końca", książki o 26 chorobach, które zmieniły świat, czy książkowego reportażu o katowickiej dzielnicy Bogucice "Szałfynster. Od kopalni Ferdynand do Muzeum Śląskiego".

Grzegorz Kulik to tłumacz języka śląskiego i jego popularyzator. Przełożył na śląski m.in. "Dracha" Szczepana Twardocha czy "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a także stworzył śląskie napisy do IV części "Gwiezdnych Wojen". Za swoją działalność został nagrodzony Górnośląskim Tacytem, nagrodą przyznawaną od 2007 roku badaczom i popularyzatorom historii Górnego Śląska.

Aleksandra Sarna jest psycholożką i doktorem nauk humanistycznych, aktywnie udzielającą się w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Tomasz Sakiewicz usunięty z komisji ds. mediów i komunikacji PZPN. "Wstyd jak cholera"

Portal Ślązag.pl, do którego trafili dziennikarze z "Dziennika Zachodniego" po jego przejęciu przez Orlen, obchodził w ten weekend dwulecie działalności.

– Gdy dwa lata temu startowaliśmy ze Ślązagiem, mówiłem: "albo dobrze, albo wcale". Przez dwa lata opowiedzieliśmy trochę interesujących historii, nasi dziennikarze zdobyli trochę nagród, zbudowaliśmy silną społeczność – z ludźmi wymagającymi, krytycznymi, którym nie wystarczy wcisnąć byle co – mówi "Presserwisowi" Marcin Zasada, redaktor naczelny portalu. – Przyciągamy najlepszych autorów, liderów opinii w regionie, bo i Zbigniewa Rokitę rok temu, i Józefa Krzyka czy Grzegorza Kulika teraz.

Zasada dodaje: – Dziś mogę powiedzieć, że zbudowaliśmy najlepszy portal regionalny na Śląsku i... w Zagłębiu, rzecz jasna. Nigdy nie goniliśmy za clickbaitami, ani razu nie ulegliśmy pokusie: "wypadek w Toruniu jest w trendach, to się podczepmy i może wpadnie trochę przypadkowych klików". Są takie głosy – i nie lekceważę ich – że Ślązag jest jedynym prawdziwie regionalnym portalem w tej części świata. I ok, tak też może być.

Czytaj też: Robert Łuchniak z Radia dla Ciebie podczas "100 pytań do... Krystyny Jandy" promował lek na potencję

(PAR, 11.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.