Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz usunięty z komisji ds. mediów i komunikacji PZPN. "Wstyd jak cholera"

Nie podano oficjalnego powodu usunięcia Tomasza Sakiewicza z komisji (fot. Wikipedia.org)

Tomasz Sakiewicz nie jest już członkiem komisji do spraw mediów i komunikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jako pierwsze informację podało Radio Zet.

PZPN powołał skład komisji w październiku 2021 roku. Znaleźli się w niej m.in. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport i Michał Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media. Przez ponad dwa lata istnienia komisja w pełnym składzie zebrała się zaledwie dwa razy.

Czytaj też: Robert Łuchniak z Radia dla Ciebie podczas "100 pytań do... Krystyny Jandy" promował lek na potencję

Komisja ds. mediów i marketingu PZPN jest komisją statutową. Jej członkowie mają wpływ na to, jak kształtuje się polityka medialna i marketingowa PZPN. Przynajmniej w teorii. W związku z bardzo rzadkimi spotkaniami komisji dziennikarze i reklamodawcy, którzy ją tworzyli, nie mieli tak naprawdę żadnego wpływu na działania związku.

O usunięcie z komisji Tomasza Sakiewicza wnosił były prezes PZPN Zbigniew Boniek. "W składzie Komisji ds. mediów i marketingu PZPN na 19 miejscu jako członek widnieje Tomasz Sakiewicz. Panowie wygumkujcie szybko, bo wstyd jak cholera" – napisał na platformie X w styczniu.

PZPN nie podaje oficjalnego powodu usunięcia Sakiewicza.

Czytaj też: Dorota Gawryluk z kolejną funkcją w Grupie Polsat Plus. Będzie prezeską stowarzyszenia

(KAP, 11.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.