Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Likwidatorzy mediów publicznych ignorują Świrskiego. Ten ma pomysł: będzie ich za to karał

Maciej Świrski konsekwentnie nie uznaje likwidatorów za osoby reprezentujące spółki mediów publicznych (screen: YouTube/Polska Agencja Prasowa/Polish Press Agency)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski chce karać spółki mediów publicznych za nieudzielanie mu informacji.

Maciej Świrski wystąpił do likwidatorów spółek o informacje dotyczące wielkości ich wynagrodzenia i np. liczby osób zwolnionych. - Nie otrzymał ich. Zapowiedział więc, że nałoży na likwidatorów karę administracyjną za niespełnienie obowiązku informacyjnego - informuje prof. UW Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.

Spółki odpowiedziały jednak na inne zapytania KRRiT.

- Były oczekiwania czterech członków KRRiT wyrażone w uchwale z 7 lutego br., żeby spółki mediów publicznych przedstawiły informacje finansowe za okres od listopada do stycznia. Spółki w odpowiedzi na te oczekiwania poinformowały Przewodniczącego, że nie mają takiego obowiązku, bo nie wynika on z żadnych przepisów prawa. Rada oczekiwała też miesięcznych sprawozdań finansowych. Tu również spółki odwołały się do istniejących uregulowań prawnych, mówiących, że mają obowiązek składania sprawozdań jedynie raz w roku i sprawozdania dotyczą roku poprzedniego, czyli w tym przypadku 2023 roku - informuje prof. UW Tadeusz Kowalski.

Czytaj też: Znamy skład zarządu Polska Press. Zenon Nowak na czele

Maciej Świrski konsekwentnie nie uznaje likwidatorów za osoby reprezentujące spółki mediów publicznych. Mimo to prowadzi działania wobec tych spółek, np. wysyłając do nich pisma o informacje czy blokując im wypłatę środków abonamentowych.

(MNIE, 09.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.