Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwisy Mety na całym świecie nie działały przeszło godzinę. "Jesteśmy świadomi"

We wtorek po południu nie można było korzystać z serwisów Mety (fot. John G. Mabanglo/PAP/EPA)

Przez co najmniej ponad godzinę użytkownicy nie mogli wczoraj po południu korzystać z serwisów Mety: Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Awaria miała zasięg globalny i nie dla wszystkich zakończyła się po godzinie.

Problemy rozpoczęły się po godz. 16. Nie można było zalogować się na serwisy Mety, a użytkownicy już na nich obecni byli wylogowywani. Na smartfonach niektórych użytkowników ta sytuacja trwała aż do późnego wieczora.

Dyrektorzy Mety musieli pisać na X

Problemy z Facebookiem w Polsce zgłaszali m.in. użytkownicy serwisu Downdetector.pl. W pierwszych minutach awarii było ponad 126 tys. raportów, a w szczytowym momencie – prawie 200 tys.

Czytaj też: Jeff Bezos wyprzedził Elona Muska i jest najbogatszy na świecie. Majątek 200 mld dol.

Problemy z Instagramem zgłosiło 9 tys. użytkowników, a z Messengerem – 40 tys.

Z wpisów w serwisie X wynikało, że awaria jest globalna. Spółka Meta przekazała w komunikacie, że jest świadoma problemu, który ma wpływ na logowanie na Facebooku, a jej inżynierowie aktywnie starają się go rozwiązać – tak szybko, jak to możliwe.

"Jesteśmy świadomi, że ludzie mają problemy z dostępem do naszych usług. Pracujemy nad tym" – napisał na portalu X (d. Twitter) Andy Stone, dyrektor komunikacji Mety.

Czytaj też: Elon Musk pozywa OpenAI i jego CEO Sama Altmana. "Złamanie umowy"

(JF, 06.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.