Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były reporter "Wiadomości" TVP Bartłomiej Graczak prowadzącym w Radiu Warszawa

Po odejściu z mediów publicznych Bartłomiej Graczak uruchomił kanał na YouTube (screen: YouTube/PRZEkanał)

Bartłomiej Graczak, reporter "Wiadomości" TVP za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął pracę w diecezjalnym Radiu Warszawa.

– W Radiu Warszawa będę prowadził pasmo popołudniowe dwa razy w tygodniu. Radio ekscytuje mnie od zawsze, a teraz mogę dodatkowo nauczyć się realizacji audycji na żywo, bo prowadzący w radiu realizują się sami – informuje Bartłomiej Graczak.

Graczak pisał o TVP, które "nie spełniło oczekiwań"

Do pracy w TVP Graczak przyszedł w 2016 roku z TV Republika. Był reporterem "Wiadomości", ale też m.in. prezenterem serwisów informacyjnych i programów publicystycznych w TVP Info. Pracę w TVP zakończył jesienią 2023, przed zmianą władz telewizji.

Czytaj też: „Newsweek”: producent oskarża ludzi z TVP Jacka Kurskiego o wzięcie łapówki za „Va banque”

"Zrezygnowałem z pracy po wyborach, bo nie chciałem ani być zwalnianym na mocy bezprawnego dekretu Sienkiewicza, ani bronić instytucji, która – mam tego pełną świadomość – nie spełniła oczekiwań ogółu społeczeństwa co do standardów obiektywizmu i rzetelności" – pisał w grudniu na Facebooku.

Graczak współpracował też z Programem III Polskiego Radia (od listopada 2020 do lipca 2023). Po odejściu z mediów publicznych rozpoczął własną działalność medialną – z początkiem marca uruchomił publicystyczno-informacyjny "PRZEkanał" na YouTube. Ma on ponad 8 tys. subskrybentów. Ten projekt ma kontynuować mimo dołączenia do Radia Warszawa.

Nadawcą Radia Warszawa jest diecezja warszawsko-praska. Program stacji ma charakter społeczno-religijno-lokalny i jest nadawany na częstotliwości 106,2 MHz w Warszawie i okolicach.

Czytaj też: Rafał Stańczyk kończy pracę w TVP. Był korespondentem w Stanach Zjednoczonych

(MNIE, 05.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.