Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bydgoski samorząd rozdaje propagandowy biuletyn nawet w Biedronce i Lidlu

Stojaki z miejskim biuletynem pojawiły się w bydgoskich marketach, galeriach i centrach handlowych (fot. Łukasz Religa/Portal Kujawski)

Biuletyn miejski "Bydgoszcz Informuje" jest rozdawanych w lokalnych supermarketach - m.in. należących do sieci Biedronka.

O dystrybucji miejskiego biuletynu w marketach poinformował "Presserwis" Łukasz Religa, wydawca Portalu Kujawskiego. "Bydgoszcz Informuje" przypomina gazetę, choć nie ma numeru ISSN. W jego najnowszym wydaniu promują się obecne władze miasta, przygotowujące się do kampanii wyborczej. Pisemko znalazło się w 17 sklepach sieci Biedronka.

- Sieć Biedronka z zasady nie promuje treści politycznych w żadnej formie. "Bydgoszcz Informuje" to informator miejski zawierający wiadomości z życia miasta, a jego wydawanie to inicjatywa Urzędu Miasta Bydgoszczy i Bydgoskiego Centrum Informacji. Dystrybuowany jest w miejscach publicznych i ogólnodostępnych, np. cukierniach, centrach handlowych czy bibliotekach, w tym również w naszych sklepach, które codziennie odwiedzają mieszkańcy Bydgoszczy - odpowiada "Presserwisowi" Iwona Kubiak-Karpińska, starsza menedżerka sprzedaży w sieci Biedronka.

- To jakieś dziwactwo, zwłaszcza jeżeli robią to nieodpłatnie. Rozumiem, że każdy wydający bezpłatną gazetkę może przyjść do Biedronki i tam ją zostawić - komentuje Andrzej Andrysiak, szef Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, które od lat postuluje o ustawowy zakaz wydawania prasy przez samorządy.

Bydgoski biuletyn jest rozdawany także w sześciu sklepach sieci Lidl, trzech bydgoskich centrach handlowych, galerii Auchan i hipermarkecie E.Leclerc.

(PAR, 28.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.