Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paramount Global zwalnia 800 pracowników. Spółka chce powrócić do wzrostu zysków

Paramount planuje w tym roku ciąć koszty i powrócić do wzrostu zysków (screen: YouTube/ifrequire)

Paramount Global zwalnia ok. 800 pracowników, czyli 3 proc. siły roboczej, ponieważ spółka medialna planuje w tym roku ciąć koszty i powrócić do wzrostu zysków.

– Pracownicy mający siedzibę w Stanach Zjednoczonych są właśnie powiadamiani – napisał dyrektor generalny Bob Bakish dodając, że zwolnienia dotkną także niektórych pracowników firmy w biurach poza USA.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery zawiera umowę z Tomem Cruise na produkcję filmów kinowych

Akcje Paramount na wieść o tym spadły po zakończeniu notowań giełdy Nasdaq o ponad 4 proc.

Bakish już w styczniu zapowiadał, że firma zwolni bliżej nieokreśloną liczbę pracowników, powołując się na liczne wyzwania stojące przed branżą rozrywkową. Paramount skoncentruje swoje zasoby na "najpotężniejszych i najbardziej wpływowych franczyzach, filmach i serialach". Będzie tworzyć mniej lokalnych, międzynarodowych produkcji oryginalnych.

W studiu filmowym powstają takie filmy, jak serie kinowe "Top Gun" i "Mission: Impossible", a także serial "Yellowstone".

Czytaj też: 75. edycja nagród Emmy. "Sukcesja" i "The Bear" z największą liczbą wyróżnień

Paramount w ogóle nie odniósł się do niedawnej propozycji Byrona Allena, który składał ofertę kupna koncernu za 30 mld dol.

Do głównych aktywów Paramount Global należą wytwórnia filmowa Paramount Pictures, serwis streamingowy Paramount+ z usługą transmisji strumieniowej Showtime, amerykańskie stacje telewizyjne (CBS, Nickelodeon, MTV, VH1, Comedy Central, BET Networks) oraz międzynarodowi nadawcy, tacy jak brytyjski Channel 5 i argentyński Telefe.

Czytaj też: Elon Musk będzie ponownie przesłuchiwany w sprawie przejęcia Twittera

(MAC, 14.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.