Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny i były prezes Piotr Ornowski rozstał się z Radiem Katowice. Za porozumieniem stron

Piotr Ornowski kierował Radiem Katowice od końca marca 2016 roku (screen: YouTube.com/Radio Katowice)

Z Radiem Katowice rozstał się Piotr Ornowski, redaktor naczelny i były prezes rozgłośni.

Likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia informuje, że w poniedziałek 12 lutego została rozwiązania za porozumieniem stron umowa o pracę z Ornowskim.

Czytaj też: Pracownicy regionalnych rozgłośni nie chcą łączenia z oddziałami TVP. 741 podpisów

Piotr Ornowski zaczął kierować Radiem Katowice pod koniec marca 2016 roku. Od sierpnia 2017 roku – podobnie jak prezesi innych spółek mediów publicznych – był zatrudniony na kontrakcie menedżerskim (jako prezes i redaktor naczelny), a nie na umowie o pracę, jak wcześniej.

Stanowisko prezesa Piotr Ornowski stracił wraz z postawieniem rozgłośni w stan likwidacji pod koniec grudnia 2023 roku, ale wtedy – jak tłumaczy Ewelina Kosałka-Passia – weszła w życie umowa o pracę na stanowisku redaktora naczelnego, którą w 2019 roku zawarła z Ornowskim rada nadzorcza.

Przypomnijmy, że za czasów Ornowskiego Radio Katowice było w czołówce publicznych rozgłośni regionalnych, które dawały nieproporcjonalnie dużo czasu antenowego politykom Prawa i Sprawiedliwości. W 2022 roku w programach publicystycznych koalicji rządzącej w trzecim kwartale poświęcono 76 proc. czasu, a partiom opozycyjnym – 26 proc. W drugim Radiu Szczecin było to 64 proc. czasu dla koalicji rządzącej i 36 proc. dla partii opozycyjnych. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj.

Czytaj też: Sebastian Wierciak ma być naczelnym Radia Szczecin za Tomasza Duklanowskiego

(KOZ, 13.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.