Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oglądalność debiutu "Expressu Republiki" z Rafałem Patyrą w TV Republika. "Dziękuję Bogu"

Rafał Patyra w TVP za czasów PiS prowadził "Teleexpress" (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Pierwsze wydanie serwisu informacyjnego "Express Republiki" w TV Republika, prowadzone przez Rafała Patyrę, oglądało w czwartek średnio 544 tys. widzów. – Dziś do newsroomu wchodzę z uśmiechem na ustach, dziękując Bogu za to, gdzie trafiłem – komentuje Patyra.

Pierwsze wydanie serwisu miało średnio 5,83 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 2,27 proc. w komercyjnej 16-49 oraz 4,26 proc. w komercyjnej 16-59.

Konkurencja dla "Teleexpressu" od TV Republika

Dla porównania w styczniu stacja notowała średnio 3,52 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 1,71 proc. w komercyjnej 16-49 oraz 2,12 proc. w komercyjnej 16-59.

Czytaj też: TVN24 liderem kanałów informacyjnych, TV Republika awansowała na drugą pozycję

Program jest emitowany codziennie o 16.55. To pora zbliżona do pasma emisji "Teleexpressu" (17), który do grudnia 2023 roku Patyra prowadził w TVP 1. Ma też podobną do niego formułę. Linia polityczna materiałów jest jednak taka sama jak całej TV Republika, więc dominują w nich przekazy korzystne dla PiS.

Przed zmianą władz w TVP Rafał Patyra bronił wcześniejszego układu w mediach publicznych. Na antenie TVP Info mówił: "Jestem przekonany, że Telewizja Polska to jest medium, które mówi do swojego widza otwartym tekstem, tekstem, który jest prawdziwy".

Dziś komentuje, że trudno o bardziej zgodne rozstanie niż jego z TVP. – Układ po nielegalnym przejęciu telewizji przez "silnych ludzi" był klarowny – ani oni nie chcieli mnie, ani ja ich. Mimo to nikt nie usłyszy ode mnie żadnego pomstowania na Telewizję Polską – stwierdza.

Rafał Patyra: "TVP to matka, która podupadła na zdrowiu"

Dalej Patyra precyzuje: – Telewizja Polska to matka, która przez 21 lat karmiła mnie i wychowywała. Teraz wprawdzie podupadła na zdrowiu, ale gdy ktoś bliski choruje, to przecież nie wyrywa mu się poduszki spod głowy, tylko łączy w bólu i otacza modlitwą. Gdy jednak istnieje ryzyko zarażenia, najlepiej wyjechać na jakiś czas do rodziny – mówi nam.

Czytaj też: Sąd odmówił wpisania do KRS likwidacji Radia Lublin. Pierwszy taki przypadek

Jak dodaje, dla niego tą rodziną okazała się TV Republika. – To tu okazano mi gościnę, tu dostałem nawet swój pokój do zagospodarowania, czyli "Express Republiki". Meblowanie daje mi dużo frajdy, zwłaszcza że pomaga zaufana grupa ludzi. A wiadomo jak jest – program ważny, ale ludzie zawsze najważniejsi. A ja dziś do newsroomu wchodzę z uśmiechem na ustach, dziękując Bogu za to, gdzie trafiłem – stwierdza.

"Teleexpress" prowadził od listopada 2016 do grudnia 2023. Wcześniej był też gospodarzem m.in. magazynu "Rodzinny ekspres" w TVP 1.

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Daniel Gorgosz odpowiedział na apel Solorza. Wypomniał mu brak reakcji za rządów PiS

(MNIE, 05.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.