Dział: RADIO

Dodano: Luty 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ernest Zozuń pożegnał się z Radiem 357. "Potraktowano mnie w sposób obcesowy"

- "Popołudniówka" jest audycją, którą poniekąd stworzyłam, sformatowałem - mówi Ernest Zozuń, który nadal chciał ją prowadzić (screen: YouTube.com/TVP Info)

Z Radia 357 odszedł Ernest Zozuń, szef i prowadzący "Popołudniówkę" oraz autor cyklu "Radio świat". Zozuń nie porozumiał się co do dalszej obecności na antenie po tym, jak dołączył do TVP Info.

Ernest Zozuń od stycznia jest jednym z prowadzących magazyn międzynarodowy "Oko na świat" w TVP Info.

- Pracując w TVP Info, nie chciałem drastycznie rozstawać się z Radiem 357 i zamierzałem dogadać się co do mojej mniejszej aktywności na antenie. Otrzymałem propozycję, która była dla mnie nie do przyjęcia, bo nie obejmowała "Popołudniówki" - mówi Ernest Zozuń, który był gospodarzem audycji trzy lub cztery razy w tygodniu. - "Popołudniówka" jest audycją, którą poniekąd stworzyłam, sformatowałem. Z Patrycjuszem Wyżgą razem wprowadzaliśmy program na antenę - dodaje.

Czytaj też: PiS i jego sojusznicy w ostatnim kwartale 2023 nadal dominowali w TVP i Polskim Radiu

Ernest Zozuń miałby tylko współtworzyć cykl "Radio świat", na co się nie zgodził i zdecydował się odejść z Radia 357. - Mimo końcowego epizodu, który jest dla mnie nieprzyjemny, bo uważam, że potraktowano mnie w sposób obcesowy, miałem poczucie, że brałem udział w czymś niesamowitym - zaznacza Zozuń.

Tomasz Brzeziński, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Radiu 357, informuje: "W związku z tym, że Ernest Zozuń podjął inną pracę i nie jest w stanie dalej pełnić funkcji szefa »Popołudniówki«, za obopólną zgodą podpisaliśmy dokumenty potwierdzające rozwiązanie jego umowy".

Brzeziński dodaje, że od lutego "Popołudniówką" kieruje Andrzej Rudke, łącząc nową rolę z kierowaniem newsroomem. Do grona stałych prowadzących audycję dołączył Krzysztof Zimoch. 

Ernest Zozuń z Radiem 357 był związany od jego założenia. Wcześniej - od 1988 roku - pracował w Polskim Radiu, z którego został zwolniony dyscyplinarnie. Był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. W Trójce przygotowywał m.in. audycję "Trzy strony świata". Kiedy dyrektorem Programu III został Kuba Strzyczkowski, to Zozuń kierował redakcją aktualności.

Z Radia 357 odeszła również Maria Guzek, która jest reporterką serwisu informacyjnego TVP 1 "19.30".

(KOZ, 01.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.