Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Likwidacja PAP wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Likwidatorem Marek Błoński

Spółka obecnie działa pod nazwą Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji (fot. Piotr Molęcki/East News)

Rozpoczęcie likwidacji Polskiej Agencji Prasowej zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy. Jako likwidatora spółki wpisano Marka Błońskiego.

Nowe dane dotyczące PAP zostały wpisane na stronie elektronicznego Krajowego Rejestru Sądowego. Według nich, spółka obecnie działa pod nazwą Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji. W KRS jako likwidator został wpisany Marek Błoński, wcześniej wybrany przez nową radę nadzorczą PAP na prezesa.

Czytaj też: Pierwszy raz od ośmiu lat WOŚP najważniejszym newsem wieczornych wiadomości TVP

Jak wynika z informacji PAP, postanowienie o wpisie tych danych do rejestru zostało podjęte przez referendarz sądową Agnieszkę Bilewicz.

Marek Błoński jako prezes PAP wymienił kierownictwo redakcji Agencji i tymczasowo sam pełni obowiązki redaktora naczelnego. Na swoją zastępczynię powołał Justynę Wojteczek. Od lutego naczelnym PAP ma zostać Wojciech Tumidalski, który wraca do PAP z „Rzeczpospolitej”. Jego nowymi zastępcami mają być Zuzanna Dąbrowska (przechodzi z „Rzeczpospolitej”) i Jan Rakoczy (przechodzi z Newsweek.pl).

Czytaj też: Tomasz Duklanowski nie chce oddać sprzętu Radia Szczecin. Znajduje się w Kenii

(MAK, 29.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.