Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Microsoft zwalnia 1900 pracowników z działu gier, głównie z Activision Blizzard

Wydanie zapowiadanej gry survivalowej Activision nie dojdzie do skutku (screen: YouTube/CTV News)

Microsoft, który w ubiegłym roku po wielu perturbacjach doprowadził do kupna za 69 mld dol. Activision Blizzard, teraz poinformował, że będzie zwalniać pracowników z tej firmy, a także z Xbox. W sumie 1900 osób.

Cięcia stanowią ok. 8 proc. całego działu Microsoft Gaming i będą miały miejsce głównie w Activision Blizzard. Prezes Blizzard Mike Ybarra i dyrektor ds. projektów Allen Adham również odchodzą z firmy. Wydanie zapowiadanej gry survivalowej Activision nie dojdzie do skutku.

Czytaj też: CD Projekt uruchomi produkcję nowego "Wiedźmina" jeszcze w tym roku

Wiadomość ta pojawia się kilka miesięcy po tym, gdy Microsoft sfinalizował umowę kupna Activision Blizzard, umacniając swoją pozycję na rynku gier wideo dzięki najlepiej sprzedającym się tytułom, w tym "Call of Duty", co ma posłużyć skuteczniejszej rywalizacji z liderem branży – Sony.

Według strony śledzącej wydarzenia w branży Layoffs.fyi w styczniu w 76 firmach technologicznych zwolniono łącznie ponad 23,5 tys. pracowników.

Czytaj też: X blokuje wyszukiwanie "Taylor Swift" po zalewie obscenicznych podróbek od AI

(MAC, 29.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.