Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Dowbor wraca do Telewizji Polskiej. Poprowadzi "Pytanie na śniadanie"

Katarzyna Dowbor do wiosny 2023 włącznie przez 10 lat prowadziła "Nasz nowy dom" w Polsacie (fot. Piotr Molęcki/East News)

Katarzyna Dowbor wraca do Telewizji Polskiej. W najbliższą sobotę w TVP 2 poprowadzi "Pytanie na śniadanie", co potwierdziła "Presserwisowi" Kinga Dobrzyńska, szefowa tego programu.

Katarzyna Dowbor przez ostatnich 10 lat, do wiosny 2023 roku prowadziła program "Nasz nowy dom" w Polsacie. W maju ze współpracy z dziennikarką zrezygnował Edward Miszczak, dyrektor programowy Telewizji Polsat. Nową prowadzącą program została Elżbieta Romanowska.

Katarzyna Dowbor w grudniu 2023 roku została gospodynią programu "Dowborowa od nowa" w Canal+. Emitując pierwszy odcinek tego programu, stacja miała średnio 0,41 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 0,19 proc. w komercyjnej 16-49 oraz 0,43 proc. w komercyjnej 16-59. To wyraźnie więcej od średnich wyników Canal+.

Czytaj też: Z "Pytania na śniadanie" TVP 2 znikają Kammel, Krzan, Kurzajewski i Cichopek

Katarzyna Dowbor od 1982 roku pracowała w Programie III Polskiego Radia. Rok później przeszła do TVP. Przygotowywała tam felietony do programu "Pegaz" i realizowała filmy dokumentalne. W 1988 roku po raz pierwszy współprowadziła Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Potem prowadziła programy, m.in. "Alchemia zdrowia i urody", "Apetyt na zdrowie" i "Pytanie na śniadanie".

Stacja na razie nie ujawnia antenowego partnera Dowbor. Serwis Shownews.pl donosił, że może nim być Bartłomiej Jędrzejak, prezenter pogody TVN. Z naszych informacji wynika, że nie odchodzi on z TVN.

Jak informowaliśmy, "Pytania na śniadanie" w TVP 2 nie będą już prowadziły pary wprowadzone do programu za czasów poprzednich władz TVP. Pożegnano się z Tomaszem Kammelem i Izabellą Krzan oraz Maciejem Kurzajewskim i Katarzyną Cichopek. W grafiku nie ma już też Małgorzaty Tomaszewskiej i Aleksandra Sikory.

Już wcześniej z grona prowadzących poranny program TVP 2 usunięto m.in. Annę Popek i Roberta Rozmusa oraz Idę Nowakowską-Herndon, która program prowadziła razem z Tomaszem Wolnym, od grudnia przebywającym na urlopie. Programu nie prowadzi także Małgorzata Opczowska, ostatnio w parze z Robertem Koszuckim.

Do "Pytania na śniadanie" wprowadzono nowe pary. Są to: Robert Stockinger, do niedawna reporter "Dzień dobry TVN", oraz Joanna Górska, była prezenterka Polsat News, a także Klaudia Carlos i Robert El Gendy. Klaudia Carlos ostatnio w TVP Polonia prowadziła program "Polonia 24". Robert El Gendy był do niedawna jednym z gospodarzy pasma "Wstaje dzień" w TVP Info. Do "Pytania na śniadanie" wrócił po ponadrocznej przerwie.

Docelowo par prowadzących "Pytanie na śniadanie" ma być pięć.

(MNIE, 26.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.