Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura chce postawić zarzuty notariuszce, która brała udział w zmianach zarządów mediów publicznych

Prokuratura twierdzi, że "uchwały, w oparciu o które dokonano zmian w zarządach mediów publicznych nie zostały podjęte w miejscu i czasie w nich wskazanych" (fot. Pixabay)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu notariuszce Joannie K., która sporządzała dokumenty uchwały o zmianach w zarządach Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej i Polskiego Radia. To część śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prokuratura twierdzi, że "uchwały, w oparciu o które dokonano zmian w zarządach mediów publicznych nie zostały podjęte w miejscu i czasie w nich wskazanych". Ma na to wskazywać materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu, jakie prokuratura pozyskała w biurze notarialnym Joanny K. i w MKiDN. Zarzutów jednak nie przedstawiono notariuszce, bo przebywa ona za granicą.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz, działając jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał 20 grudnia 2023 roku dotychczasowe rady nadzorcze i zarządy TVP, Polskiego Radia oraz PAP. Następnie powołał nowe rady nadzorcze, które wybrały nowe zarządy. Kolejnym krokiem ministra kultury było postawienie podległych mu mediów w stan likwidacji i wyznaczenie ich likwidatorów.

(PAR, 25.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.