Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz śledczy Sebastian Klauziński przeszedł z OKO.press do TVN24

Od stycznia Sebastian Klauziński dołączył do zespołu premium Tvn24.pl (fot. archiwum prywatne)

Sebastian Klauziński, dotychczas dziennikarz zespołu śledczego OKO.press, przeszedł do TVN24.

- Mam to dziennikarskie szczęście, że przechodzę z jednej świetnej redakcji do innej świetnej redakcji - mówi Sebastian Klauziński, który w zespole śledczym OKO.press pracował od 2018 roku. - Przez ponad pięć lat udało nam się niesamowicie urosnąć i dołączyć do czołówki najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce - dodaje.

Czytaj w nowym "Press": W "Press": Czuchnowski o granicach, Kammel trochę miękki, atomowy Polsat i niewesoły Romek

Od stycznia Sebastian Klauziński dołączył do zespołu premium Tvn24.pl. - Będę zajmował się podobną tematyką, co w OKO.press, czyli przede wszystkim materiałami śledczymi dotyczącymi nadużyć władzy, nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy publicznych czy korupcji - opowiada Klauziński. Jak dodaje, ma również nadzieję, że od czasu do czasu będzie współpracował z zespołem programu TVN24 "Czarno na białym".

Sebastian Klauziński był trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press - dwa razy w kategorii Dziennikarstwo śledcze (w 2020 roku za cykl tekstów o współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z Wirtualną Polską i jej ówczesnym naczelnym Tomaszem Machałą, oraz w 2021 roku jako współautor za cykl tekstów o "Układzie wrocławskim" w OKO.press i "Gazecie Wyborczej"), a także w 2018 roku w kategorii News za cykl tekstów o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości.

Zanim rozpoczął pracę w OKO.press, Klauziński był redaktorem "Newsweek Historia" i dziennikarzem "Gazety Wyborczej".

(KOZ, 04.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.