Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Duda wetuje ustawę okołobudżetową, bo nie chce finansować mediów

Andrzej Duda zawetował ustawę, bo ma inny pomysł na finansowanie mediów publicznych (fot. Piotr Molecki/East News)

"Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 mld zł na media publiczne" - napisał prezydent Andrzej Duda na platformie X. Duda nie zgadza się na finansowanie mediów publicznych: "Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa. Media publiczne trzeba najpierw rzetelnie i zgodnie z prawem naprawić.

Andrzej Duda dodał, że złoży własny projekt: "Własny projekt, dotyczący m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej". 

W kolejnych tweetach na X Duda uzasadniał: "Próba finansowania mediów publicznych przy pomocy ustawy okołobudżetowej (przez większość parlamentarną) jest w obecnej sytuacji niemożliwa do zaakceptowania. W moim projekcie ustawy wszystkie inne wydatki budżetowe — na czele z podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli — zostaną zachowane".

Premier Donald Tusk w sobotę po godzinie 19 odpowiedział Andrzejowi Dudzie:

(MAT, 23.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.