Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PAP ma nowego prezesa, ale w serwisie internetowym agencji panują jeszcze stare porządki

W jednej z zakładek na stronie Pap.pl widnieje już nazwisko nowego prezesa – Marka Błońskiego. W serwisie Polskiej Agencji Prasowej dokonała się na razie jedna fundamentalna zmiana (fot. Piotr Molęcki/East News)

Choć nowym prezesem PAP jest już śląski korespondent Marek Błoński, w serwisie agencji dominują materiały przedstawiającej optykę byłego obozu władzy.

Wśród wyróżnionych materiałów na stronie głównej znajdziemy m.in.  tekst o odwiedzinach Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS w siedzibie TVP w Warszawie. „To próba siłowego przejęcia telewizji publicznej. To przypomina zamach stanu, są to wzorce białoruskie” – padają w leadzie cytowane przez PAP słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy podjęli interwencję poselską. 

W innym materiale dotyczącym wyłączenia nadawania kanału TVP Info cytowana w leadzie jest wypowiedź posła PiS  i byłego rzecznika rządu - Piotra Müllera. „Nielegalne odwołanie władz mediów publicznych: TVP, PR, Polskiej Agencji Prasowej, ale o tym już nie będzie można się dowiedzieć, bo właśnie nielegalnie wyłączono nadawanie kanału TVP info oraz portalu tvp.info” – czytamy w nagłówku tekstu. W materiale przywołane są również inna krytyczna wypowiedź  Müllera:  "Nowa władza zaczyna rządy od skrajnej cenzury i autorytarnych działań". - Kogoś to dziwi? To wraca Donald Tusk w pełnej krasie! – czytamy w tekście.

Na stronie głównej wyeksponowane są również newsy o Agnieszce Kamińskiej, która na platformie X oświadczyła, że nie podpisała swojej dymisji ze stanowiska prezes Polskiego Radia. W innym materiale zaś interwencji poselskiej parlamentarzystów PiS eksponowane są wypowiedzi Piotra Glińskiego: „My nie robimy nic innego jak tylko bronimy ładu prawnego dotyczącego mediów publicznych w Polsce. W tej chwili mamy do czynienia z próbą nielegalnego przejęcia mediów publicznych w oparciu o decyzje, które są nielegalne”.

W kategorii „Polecamy” na jedynce wisi zaś materiał o dzisiejszej wizycie wiceprezesa Suwerennej Polski Michała Wójcika w Studiu PAP. Podczas wywiadu polityk odniósł się do stanu zdrowia prezesa tej partii Zbigniewa Ziobry: „Trzymamy kciuki i modlimy się za szybki powrót Zbigniewa Ziobro do zdrowia. Oczywiście wróci on do polityki, mam nadzieję, że stanie się to prędko” – mówił cytowany przez PAP polityk.

To wszystko można dziś przeczytać na stronie Pap.pl, choć w jednej z zakładek widnieje już nazwisko nowego prezesa – Marka Błońskiego. W serwisie Polskiej Agencji Prasowej dokonała się na razie jedna fundamentalna zmiana.

(MZD, 20.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.