Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje ksiądz Wiesław Niewęgłowski, duszpasterz środowisk twórczych

Ksiądz Wiesław Niewęgłowski miał 82 lata (fot. Wikipedia.org)

Nie żyje ks. Wiesław Niewęgłowski, wieloletni duszpasterz środowisk twórczych. Miał 82 lata. O jego śmierci poinformował rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej ks. Przemysła Śliwiński.

Ksiądz Niewęgłowski studiował polonistykę, teatrologię i teorię filmu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kapłanem był od 1970 roku. Po wprowadzeniu stanu wojennego, w ramach Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i Ich Rodzinom uczestniczył w rozmowach z komunistycznymi władzami na temat zwolnień internowanych. Przez wiele lat był krajowym duszpasterzem środowisk twórczych.

Z jego inicjatywy przy placu Teatralnym w Warszawie powstał kościół środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta i Andrzeja Apostoła.

Po 2002 roku szefował Zakładowi Dziennikarstwa Telewizyjnego w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1997 roku kierował też programami katolickimi w TVP.

Był podejrzewany o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa, ale kościelna komisja historyczna oczyściła go z tych zarzutów.

(PAR, 15.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.