Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cezary Szymanek redaktorem naczelnym dziennika "Parkiet" i serwisu parkiet.com

Cezary Szymanek był do tej pory zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczypospolitej" (fot. Gremi Media/mat. pras.)

Cezary Szymanek, obecnie zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" ds. ekonomii, od stycznia dodatkowo będzie pełnił obowiązki redaktora naczelnego Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz serwisu internetowego parkiet.com.

Cezary Szymanekjest dziennikarzem biznesowym. Od czerwca 2023 r. jest zastępcą redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita", odpowiedzialnym za obszar ekonomia/gospodarka/biznes. Z wydawnictwem Gremi Media jest związany 11 lat. Był redaktorem naczelnym serwisu rp.pl, szefem polskiej edycji amerykańskiego tygodnika "Bloomberg Businessweek", a także magazynu "Sukces". Wcześniej przez wiele lat był szefem działu informacji w Radiu PiN. W Grupie ITI był zaś dyrektorem programowym serwisu tenbit.pl oraz twórcą i producentem autorskiego programu nadawanego pod taką samą nazwą na antenie TVN. W przeszłości związany był również z TVP1, RTL 7, Radiem ZET i Radiem Kolor.

Jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez NBP dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego oraz "Ostrego Pióra", wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.

Teraz zastąpi na fotelu naczelnego "Parkietu" Andrzeja Steca, który z końcem roku kończy współpracę z wydawnictwem.

- "Parkiet" to ważny tytuł i jedyny na rynku inwestorskim. Doświadczenie Cezarego Szymanka, znajomość biznesu i technologii są bardzo ważne w rozwoju oferty dziennika – zarówno tej tradycyjnej papierowej jak i dla rozwoju serwisu parkiet.com - komentuje Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media.

- Cezary Szymanek to jeden z najlepszych dziennikarzy biznesowych jakich znam. Z dużym doświadczeniem redaktorskim. Do tego ma energię i nosa. Krótko: dobry wybór - dodaje Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita".

– "Parkiet" będzie medium pierwszego wyboru dla wszystkich uczestników rynku kapitałowego i inwestorów, zarówno tych indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wykorzystując całe spektrum platform publikacji naszych treści – serwis internetowy parkiet.com, media społecznościowe, konferencje i spotkania, a także oczywiście wydanie papierowe – dotrzemy do czytelnika w najważniejszym dla niego momencie: chwili podejmowania decyzji, co zrobić z własnymi pieniędzmi - zapowiada Cezary Szymanek. - "Parkiet" będzie jak dotychczas, tylko bardziej i bliżej. Bardziej o tym, jak inwestować, oczywiście nie tylko na giełdzie i bardziej o ludziach, którzy to robią, sami lub w naszym imieniu. Będzie też jeszcze bliżej swoich czytelników, którzy będą mogli częściej oglądać i słuchać swoich ulubionych i cenionych dziennikarzy.

(PAR, 14.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.