Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel "Sports Illustrated" zwalnia dwóch dyrektorów za teksty pisane przez AI

Andrew Kraft po trzech latach pełnienia funkcji COO pożegnał się z firmą (fot. Thearenagroup.net)

The Arena Group poinformowała o zwolnieniu dwóch członków kadry kierowniczej. Nie podano tego oficjalnie, ale wiele wskazuje, że stało się to na skutek niedawnego ujawnienia, iż artykuły w należącym do wydawnictwa "Sports Illustrated" były pisane przez sztuczną inteligencję.

"Wprowadzono pewne zmiany w działalności The Arena Group w celu poprawy wydajności i przychodów, a także zmiany w kierownictwie wyższego szczebla. Odchodzą dyrektor operacyjny Andrew Kraft i dyrektor ds. mediów Rob Barretta" – podała spółka w oświadczeniu. W firmie pozostaje dyrektor generalny Ross Levinsohn.

Czytaj też: Wydało się. "Sports Illustrated" publikował teksty AI podpisane fikcyjnie

Według serwisu Front Office Sports zmiany te nastąpiły, gdy właściciel Manoj Bhargava – potentat w branży napojów energetycznych, który przejął firmę na początku tego roku – odbył 90-minutowe spotkanie wideo z pracownikami. Bhargava miał powiedzieć personelowi: "Masa bezużytecznych rzeczy, które robicie, jest zdumiewająca".

"Sports Illustrated" znalazło się pod ostrzałem krytyki za publikowanie artykułów generowanych przez sztuczną inteligencję. "Ta praktyka oznacza dużą zmianę w porównaniu z dotychczasowymi inicjatywami magazynu w dziedzinie dziennikarstwa sportowego. Wykorzystywanie treści i osób generowanych przez sztuczną inteligencję bez poinformowania o tym podważa etykę dziennikarską i podważa zaufanie czytelników" – stwierdził Jim Kaskade, dyrektor generalny firmy Conversica.

Czytaj też: Axel Springer zamknie serwis informacyjny Upday. I planuje nową usługę

(MAC, 12.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.