Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Kamińska na odchodne daje pracownikom Polskiego Radia po 1,2 tys. zł na święta

Agnieszka Kamińska w mikołajki ogłosiła wypłatę 1,2 tys. zł świątecznego świadczenia (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska złożyła już pracownikom świąteczne życzenia i przyznała im 1,2 tys. zł brutto specjalnego świadczenia.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że pracownicy spółki w środę rano dostali od prezeski Kamińskiej mail, w którym składa im życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Poinformowała również, że każdy z nich dostanie w formie upominku świątecznego 1,2 tys. zł okolicznościowego świadczenia (kwota brutto). Jest to więcej niż przed rokiem, kiedy pracownicy mogli liczyć na kilkaset złotych.

Czytaj też: Polityka.pl kończy współpracę z Benem Stanleyem po tym, jak skrytykował okładkę tygodnika

Świąteczny dodatek - również w wysokości 1,2 tys. zł - wypłaciła Telewizja Polska.

W przyszłym tygodniu powstać ma nowy rząd Donalda Tuska, a politycy nowej większości zapowiadali szybkie zmiany w mediach publicznych po przejęciu władzy. Nie ma żadnych szans, by Agnieszka Kamińska utrzymała swoją posadę. Zmiany dotyczyć też będą kierownictwa poszczególnych anten.  

W Polskim Radiu na koniec 2022 roku pracowało 1289 osób, a średnia miesięczna płaca brutto wynosiła 9,4 tys. zł.  

(KOZ, 07.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.