Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify zwolni ponad 1500 pracowników, bo "zmieniły się okoliczności"

Cięcia są powodowane rosnącymi kosztami. Spotify zainwestował ponad 1 mld dol. w rozwój działalności podcastowej (fot. Wikimedia Commons/Eric Stattin)

Spotify, największy na świecie serwis streamujący muzykę, poinformował w poniedziałek, że po zwolnieniu w styczniu 600 pracowników, teraz pożegna się z kolejnymi ponad 1500 osobami, czyli 17 proc. ogółu. W ramach obniżania kosztów kolejnych 200 osób odejdzie w czerwcu przyszłego roku.

W liście do pracowników dyrektor generalny Spotify Daniel Ek napisał, że w latach 2020 i 2021 firma zatrudniła więcej osób ze względu na niższe koszty, ale zmieniły się okoliczności, co spowodowało konieczność dokonania cięć.

Czytaj też: Meta pozwana przez hiszpańskie media o 600 mln dol. za nieuczciwą konkurencję

Spotify zainwestował ponad 1 mld dol. w rozwój działalności podcastowej, pozyskał gwiazdy, takie jak Kim Kardashian, książę Harry i Meghan Markle. Rozszerzył także obecność na rynku w większości krajów na świecie, dążąc do dotarcia do miliarda użytkowników do 2030 roku.

Oblicza się, że w okresie świątecznym ich liczba dojdzie do 601 mln, w porównaniu z 345 mln na koniec 2020 roku. W trzecim kwartale firma osiągnęła zysk dzięki podwyżkom cen usług i wzrostowi liczby abonentów we wszystkich regionach.

Czytaj też: Walmart też wycofuje reklamy z platformy X. Wypowiedzi Muska nie pomagają

(MAC, 05.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.