Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SkyShowtime z prawami do dramatu historycznego "Kos", najlepszego filmu festiwalu w Gdyni

W filmie "Kos" występuje m.in. Jacek Braciak (fot. materiały prasowe)

SkyShowtime nabył od Viaplay Content Distribution prawa do filmu "Kos" w reżyserii Pawła Maślony. Dramat historyczny znajdzie się w bibliotece serwisu w 2024 roku.

Polska premiera kinowa "Kos", który został najlepszym filmem 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaplanowana została na 26 stycznia 2024 roku. Później produkcja na wyłączność trafi do oferty SkyShowtime (daty na razie nie podano) i stanie się pierwszym filmem SkyShowtime Exclusive dostępnym w serwisie w Polsce.

W filmie "Kos" występują m.in. Jacek Braciak, Bartosz Bielenia i Robert Więckiewicz. Akcja rozgrywa się wiosną 1794 roku, kiedy generał Tadeusz "Kos" Kościuszko powraca do Polski, aby wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. 

Wcześniej - w czerwcu 2023 roku - w bibliotece SkyShowtime znalazł się serial "Warszawianka" z Borysem Szycem w roli głównej. Platforma prawa do tytułu nabyła razem z 20 innymi serialami od Warner Bros. Discovery ("Warszawianka" miała trafić do oferty HBO).

(KOZ, 29.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.