Dział: RADIO

Dodano: Listopad 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czwartek w Krakowie zacznie nadawać Radio Famka

Od października stacja nadaje przekaz testowy (fot. Pixabay.com)

W czwartek z regularnym przekazem ruszy krakowskie Radio Famka, które będzie miało profil akademicki.

Stacja wystartuje o godz. 18. Początkowo w ramówce, poza muzyką, znajdą się m.in. serwisy z informacjami krajowymi i lokalnymi, prognozy pogody, informacje o ruchu na drogach. Docelowo pojawią się też programy dotyczące środowiska studenckiego.

- Tak jak dziecko uczy się chodzić, tak i radio będzie raczkować i się stopniowo rozwijać - mówi "Presserwisowi" Jan Jagielski, prezes Agencji Radiowo-Telewizyjnej "Fama", nadawcy stacji. Jak dodaje, zespół rozgłośni będzie liczył nie więcej niż 10 osób.

Od października radio nadaje już przekaz testowy, emitując m.in. muzykę pop.

- Muzyka będzie ewoluowała. Będą pojawiały się pasma tematyczne z konkretnymi gatunkami - zapowiada Jan Jagielski.

Redaktorką naczelną i menedżerką nadzorującą została Natalia Wolanin, pianistka oraz menedżerka ds. kultury i organizacji eventów.

We wrześniu 2022 roku Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" wygrała konkurs na radio akademickie w Krakowie na 100,5 MHz (z Radiem Famka). To częstotliwość zwolniona przez Radiofonię, która zakończyła nadawanie. Nadawca Famki był jedynym podmiotem w konkursie na zwolnioną częstotliwość.

Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" jest też nadawcą kieleckiego Radia Fama. Jest  powiązana ze spółką Radio Top, nadawcą Radia Fama z Tomaszowa Mazowieckiego, Żyrardowa, Wołomina i Słupska.

(MNIE, 29.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.