Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Kania skarży agenta Tomka o zniesławienie

Tomasz Kaczmarek twierdzi, że wiózł Dorotę Kanię na spotkanie z agentami CBA (fot. materiały prasowe)

Dorota Kania, redaktorka naczelna Polska Press, skarży byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka o zniesławienie. Chodzi o słowa Kaczmarka wypowiedziane najpierw w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", a potem w kolejnych publicznych rozmowach, m.in. w podcastach "Dyżurni Prawnicy Kraju", prowadzonym przez mec. Jacka Dubois dla "Gazety Finansowej", i "Studio wyborcze" Tomasza Sekielskiego.

"Do Sądu Rejonowego w Olsztynie II Wydział Karny przy ul. Dąbrowszczaków 44 został dziś wysłany przez mojego pełnomocnika prywatny akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Kaczmarkowi" - poinformowała w mediach społecznościowych Dorota Kania.

Kania skarży Kaczmarka z art. 212 par. 2, czyli o zniesławienie przy wykorzystaniu środków masowego przekazu.

Były agent CBA w rozmowie z Wojciechem Czuchnowskim z "GW" stwierdził, że Dorocie Kani, Cezaremu Gmyzowi i Samuelowie Pereirze jako dziennikarzom CBA przekazywało niezgodnie z prawem materiały operacyjne wykorzystywane do zwalczania przeciwników politycznych.

W rozmowach przeprowadzonych z mec. Jackiem Dubois i Tomaszem Sekielskim Kaczmarek przypominał, że Cezary Gmyz już wcześniej, przy okazji toczącej się w latach 2012-2018 sprawy z oskarżenia wrocławskiego prawnika Ryszarda Bedryja, zeznał przed sądem o swoich kontaktach z agentami CBA i o wykorzystywaniu dostarczonych przez nich materiałów.

W przypadku Doroty Kani Tomasz Kaczmarek miał osobiście zawieźć ją z Warszawy do delegatury CBA we Wrocławiu. Tam dziennikarka miała otrzymać dokumenty związane z tzw. aferą hazardową. Kaczmarek był już wtedy posłem PiS.

Odpowiadając w kolejnych rozmowach na zapowiedzi dziennikarzy skierowania sprawy na drogę sądową, Kaczmarek za każdym razem twierdził, że chętnie spotka się z nimi nie tylko w sądzie, ale również przed prokuratorem.

(PAR, 29.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.