Dział: PRASA

Dodano: Listopad 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katowicki "Sport" kupiony. Będzie wychodził, ale w aplikacji. Jest decyzja Gremi Media

Aplikacja dziennika "Sport" jest już dostępna w AppStore i sklepie Google Play (screen: AppStore)

Katowicki "Sport" pozostanie na rynku. Gremi Media podjęła decyzję o jego sprzedaży, a umowa z nowym właścicielem - spółką Edicom - została już sfinalizowana. "Sport" będzie się ukazywał wyłącznie w wersji cyfrowej.

Od 1 grudnia 2023 roku ukazujący się na południu Polski dziennik sportowy "Sport", będzie wydawany przez Edicom sp. z o.o. Transakcja była błyskawiczna. Dotychczasowy wydawca o planowanej likwidacji ostatniego wydawanego od poniedziałku do soboty dziennika sportowego poinformował na początku listopada. Po tygodniu chęć jego zakupu zgłosił Ryszard Halemba, prezes zarządu Edicom. Poufne rozmowy były prowadzone do końca ubiegłego tygodnia.

- Dziesięć dni na decyzję o zakupie i przejęciu redakcji to krótki czas. Udało się. Za co dziękuję również spółce Gremi Media. Zachowamy ciągłość wydań - to dla nas najważniejsze. Od 1 grudnia zapraszamy do aplikacji dziennika "Sport", która jest już dostępna w App Store i Google Play – mówi Ryszard Halemba.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że Halemba przedstawił już redakcji "Sportu" swój pomysł na dalsze funkcjonowanie gazety. Dziennik odejdzie od kosztownych wydań papierowych, nadal jednak będzie ukazywał się 6 dni w tygodniu, ale wyłącznie w cyfrowej formie.

- To duży kredyt zaufania ze strony dziennikarzy "Sportu" - komentuje Ryszard Halemba. - Postanowili iść z nami w dalszą drogę. Przed nami wiele wyzwań. Bez wątpienia najważniejszym jest udowodnienie dotychczasowym czytelnikom, że bez papieru nie będzie gorzej, ale będzie inaczej. Zabieramy papier, ale dodajemy materiały wideo i audio - i przede wszystkim: wkładamy gazetę do kieszeni. Nasza edycja cyfrowej gazety jest inna, w wygodny sposób można przeczytać całe wydanie na smartfonie.

Halemba dodaje: - Proponuję pobrać aplikację "Sport" na smartfona i się przekonać. Jest już dostępna w App Store i Google Play. Zdarzają się jeszcze małe przerwy w dostępie do treści, ale będziemy gotowi na piątek 1 grudnia, bo to pierwszy dzień, w którym "Sport" nie ukaże się na papierze - mówi nowy właściciel "Sportu", którego firma Edicom specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu aplikacji na urządzenia mobilne.

Katowicki "Sport" był ostatnim papierowym dziennikiem sportowym w Polsce, który ukazywał się codziennie. Do końca listopada będzie ukazywał się drukiem na terenie województw śląskiego, opolskiego i części małopolskiego. Jego redakcję tworzyło do tej pory 9 osób. Według badań PBC średnia sprzedaż "Sportu" w ostatnim kwartale wynosiła 3463 egz., z czego 51 egz. to wydania cyfrowe.

Katowicki "Sport" ukazuje się nieprzerwanie od 1945 r.

(PAR, 27.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.