Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska bez Bartłomieja Graczaka. Zaczął pracę w TVP wraz z Jackiem Kurskim

Po blisko ośmiu latach Bartłomiej Graczak żegna się z TVP, lecz "ma swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić" (fot. X.com)

Z Telewizją Polską żegna się Bartłomiej Graczak, prezenter programów informacyjnych i publicystycznych. W TVP pracę zaczął wraz z objęciem stanowiska prezesa TVP przez Jacka Kurskiego.

"Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić" – powiedział Bartłomiej Graczak w portalu Wirtualne Media.

Czytaj też: Agent Tomek w "GW" mówi o współpracy CBA z prorządowymi dziennikarzami. Są nazwiska

Do pracy w TVP Bartłomiej Graczak przyszedł w 2016 roku z Telewizji Republika. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem prezenterem serwisów informacyjnych w TVP Info. Prowadził też programy publicystyczne "Minęła 20", "Minęła 8", był gospodarzem "Twojego wyboru" na antenie TVP 3.

Od 2020 roku współprowadził poranną audycję radiową "Salon polityczny Trójki". Rok później został prowadzącym "Trójkowego komentarza dnia".

W 2018 roku w programie "Alarm!" na antenie TVP 1 Bartłomiej Graczak sugerował, że kamienice, w których mieszkali wówczas Monika Olejnik, Edward Miszczak i Anja Rubik, były powiązane z podejrzaną reprywatyzacją budynków. Po pięciu latach od emisji materiału Monika Olejnik poinformowała, że Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok pierwszej instancji i potwierdził, że wszystkie sugestie były nieprawdziwe. TVP musiała przeprosić dziennikarkę sześciokrotnie na antenie oraz wpłacić pieniądze na rzecz Caritasu i Fundacji TVN.

Czytaj też: Sylwester Polsatu ponownie odbędzie się w Chorzowie. TVP i Zakopane wciąż milczą

(JF, 21.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.