Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zespół ESG w strukturach GoldenSubmarine. Bo zmiany "dotkną każdego pracownika agencji"

Wincenty Kokot dotychczas zaangażowany był m.in. w prace grup roboczych SAR dotyczące transformacji branży reklamowej pod kątem wymogów ESG (fot. materiały prasowe)

GoldenSubmarine poszerza kompetencje w zakresie ESG i buduje zespół oferujący kompleksową obsługę dla firm. Na jego czele stanął business development director Wincenty Kokot, dotychczas zaangażowany m.in. w prace grup roboczych SAR dotyczące transformacji branży reklamowej pod kątem wymogów ESG.

ESG (Environmental, Social, Governance) oznacza główne sfery działania organizacji, w których zobowiązują się one kierować zasadami zrównoważonego rozwoju i stosować odpowiedzialne praktyki biznesowe. Wiążą się z tym liczne regulacje i dokumenty ponadnarodowe, jak 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2030 czy też inicjatywa ONZ Global Compact. Ostatnio jednak najgłośniej mówi się o najnowszej dyrektywie europejskiej CSRD, nakładającej na tysiące firm obowiązek ustandaryzowanego raportowania.

Czytaj też: Nie taka czysta 300polityka.pl. Do serwisu płyną duże pieniądze ze spółek Skarbu Państwa 

"Proces raportowania i głębokie zmiany, jakie niosą za sobą unijne dyrektywy związane z ESG są na tyle obszerne, że tak naprawdę dotkną każdego pracownika czy też współpracownika agencji. Dlatego zespół, który tworzymy, będzie w pełni interdyscyplinarny" - mówi Wincenty Kokot.

"Choć agencja nie będzie bezpośrednio zobligowana do stałego raportowania w zakresie ESG, sama zamierza wprowadzić jego zasady. Chcemy być odpowiedzialnym podmiotem na rynku i dotrzymywać kroku naszym klientom" - podkreśla Marta Krysik, wiceprezeska GoldenSubmarine.

Zespół ma opracować w pierwszej kolejności tzw. raport 0, który wskaże punkt wyjścia dla dalszych transformacyjnych działań agencji, a potem pozwoli stworzyć strategię i dalszy plan działań. Ich celem ma być minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne ("E”), dalszy rozwój działań w obszarach wsparcia pracowników i szeroko pojętego otoczenia ("S”), a także wpływ na branżowe samoregulacje ("G”).

(AMS, 16.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.