Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za tydzień w Netflixie premiera "Informacji zwrotnej" z Jakubikiem na podstawie Żulczyka

- Jest to książka wyrastająca z moich osobistych doświadczeń, które były trudne, ale potrzebne - mówi Jakub Żulczyk o powieści, na podstawie której powstał film (fot. KOZ)

W przyszłą środę 15 listopada premierę będzie miał kolejny polski serial Netflixa - "Informacja zwrotna" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej.

Serial kryminalny powstał na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. - Jest to książka wyrastająca z moich osobistych doświadczeń, które były trudne, ale potrzebne. I z wiedzy, którą zdobyłem - mówił wczoraj Żulczyk na spotkaniu z dziennikarzami. - Życie Marcina Kani (głównego bohatera - przyp. red.), jego los i przygody nie są do końca moim losem i przygodami. To nie jest jeden do jednego autobiograficzna książka - zaznaczył pisarz.

Czytaj też: Twaróg tęskni do ASZdziennika i pisze o dawnych właścicielach Polska Press: "Pilne!"

I dodał: - Wydaje mi się, że Arek daje swoją grą tej postaci pewną dodatkową jakość, której nie ma jednak w powieści.

Arkadiusz Jakubik gra uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego. Chce odnaleźć swojego zaginionego syna (w tej roli Jakub Sierenberg). W serialu występują również m.in. Dominika Bednarczyk-Krzyżowska, Nel Kaczmarek, Ireneusz Czop i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

"Informację zwrotną" wyreżyserował Leszek Dawid. Autorem scenariusza jest Kacper Wysocki, a producentami są Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł.

"Informacja zwrotna" jest kolejnym polskim serialem, który trafia do oferty Netflixa jesienią. Od 6 września w serwisie dostępna jest "Infamia" - opowieść o nastoletniej Romce, która po latach życia w Wielkiej Brytanii musi razem z rodziną przeprowadzić się do Polski. 25 października w Netflixie pojawili się natomiast "Absolutni debiutanci" autorstwa Kamili Tarabury i Niny Lewandowskiej (produkcja opowiada o 19-letniej Lenie i jej najlepszym przyjacielu Niko, którzy kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej).

Z kolei od 13 grudnia oglądać będzie można serial "1670", satyryczny portret szlacheckiej wsi z Bartłomiejem Topą i Katarzyną Herman.

(KOZ, 09.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.