Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple z rekordowymi przychodami z usług. "Najszersza w historii gama produktów"

Koncern Apple osiągnął przychody w wysokości 89,5 mld dol. i zyski w wysokości 23 mld dol., co odzwierciedla duży popyt na nową linię iPhone'ów (fot. Laurenz Heymann/Unsplash.com)

Apple ogłosiło raport kwartalny uznany za bardzo dobry, a jego dział usług (obejmujący Apple TV+, Apple Music i inne związane z mediami) osiągnął nowy rekord przychodów w wysokości 22,3 mld dol. To wzrost z 19,2 mld rok temu i 21,2 mld dol. w poprzednim kwartale.

W sumie koncern osiągnął przychody w wysokości 89,5 mld dol. i zyski w wysokości 23 mld dol., co odzwierciedla duży popyt na nową linię iPhone'ów. W poprzednim kwartale przychody wyniosły 81,8 mld dol., a zysk 19,88 mld dol. Rok do roku przychody spadły o 1 proc., ale w ciągu ostatnich miesięcy kontynuują trend wzrostowy. Natomiast w całym roku fiskalnym 2022/2023 przychody firmy wyniosły 383,29 mld dol.

Czytaj też: Meta wprowadza w Europie płatne subskrypcje Facebooka i Instagrama

"Firma Apple ma dziś przyjemność ogłosić rekordowy kwartał przychodów iPhone’a na koniec września i rekord wszech czasów przychodów z usług" – napisał w oświadczeniu Tim Cook, dyrektor generalny Apple. "Mamy obecnie najszerszą w historii gamę produktów na okres świąteczny, w tym linię iPhone'a 15 i nasze pierwsze modele Apple Watch neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Stanowi to kamień milowy w naszych wysiłkach, aby do roku 2030 wszystkie produkty Apple były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla".

Apple stara się poprawić swoje przychody m.in. podnosząc w zeszłym miesiącu ceny Apple TV+ i innych ofert subskrypcyjnych. Usługa Apple TV+ kosztuje teraz 9,99 dol.

"Udało nam się osiągnąć rekordowe przychody w App Store, reklamach, Apple Care, iCloud, usługach płatniczych i wideo, a także rekord przychodów z Apple Music" – dodał Cook, omawiając wyniki finansowe.

Apple pozostaje jedyną firmą na świecie, której wartość rynkowa jest wyceniana na ponad 3 biliony dolarów.

Czytaj też: Biały Dom będzie zwalczać zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją

(MAC, 03.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.