Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta wprowadza w Europie płatne subskrypcje Facebooka i Instagrama

Facebook oraz Instagram dostępne w cenie 9,99 euro miesięcznie (fot. dole777/Unsplash.com)

Meta Platforms poinformował, że dla użytkowników w Europie wprowadza zapowiadany plan abonamentowy, umożliwiający korzystanie z Facebooka i Instagrama bez reklam, ale odpłatnie.

Od początku listopada miesięczne plany subskrypcji dla użytkowników w Unii Europejskiej, Europejskim Obszarze Gospodarczym i Szwajcarii będą kosztować 9,99 euro dla użytkowników internetu. Użytkownicy iOS i Androida mają płacić 12,99 euro miesięcznie.

Czytaj też: Biały Dom będzie zwalczać zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją

Przepisy UE grożą ograniczeniem możliwości Meta w zakresie personalizowania reklam dla użytkowników bez ich zgody i szkodzą jej głównemu źródłu przychodów.

Facebook znalazł się pod presją organów antymonopolowych w UE. W lipcu europejski sąd najwyższy poparł uprawnienia niemieckiego organu antymonopolowego do prowadzenia dochodzeń w sprawie naruszeń prywatności.

Oferowanie wyboru między bezpłatnym planem z reklamami a płatną subskrypcją bez reklam może skłonić użytkowników do wybrania tej pierwszej, pomagając Meta w przestrzeganiu przepisów bez wpływu na jej działalność reklamową.

Czytaj też: Wpływy z kina, internetu i gier wideo w najbliższych latach będą rosnąć najszybciej. Raport PwC

(MAC, 02.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.