Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UKE wydał pozwolenia radiowe dla Tok FM. Rozgłośnia od jutra nadaje na nowej koncesji

"Urząd Komunikacji Elektronicznej miał od początku bardzo utrudnione zadanie, ponieważ opieszałość KRRiT spowodowała drastyczne skrócenie czasu na przeprowadzenie całego procesu technologicznego, którego wymaga rekoncesja" – tłumaczyła Kamila Ceran (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Spółka Inforadio, nadawca ponadregionalnego radia Tok FM, otrzymała pozwolenia radiowe z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, niezbędne do zakończenia procesu rekoncesyjnego. Od soboty 4 listopada rozgłośnia nadawać będzie na podstawie nowej koncesji.

Obecna koncesja radia Tok FM obowiązuje do piątku 3 listopada. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 5 lipca podjęła uchwałę o jej przedłużeniu na kolejnych 10 lat (dziewięć miesięcy po złożeniu wniosku przez nadawcę w tej sprawie).

Na dzień przed wygaśnięciem

UKE przeprowadził proces uzgadniania parametrów technicznych i w pierwszej połowie września przewodniczący KRRiT Maciej Świrski podpisał koncesję, przekazując dokument nadawcy, spółce Inforadio.

Czytaj też: RMF odpowiada na tekst Oko.press o powiązaniach z Orlenem. "Kłamstwa i manipulacje"

Nadawca wciąż jednak czekał na pozwolenia radiowe, które są w gestii UKE, a te – tak samo jak koncesja – są ważne do 3 listopada włącznie. Po przyznaniu koncesji przez KRRiT, Urząd najpierw musiał przedłużyć decyzję rezerwacyjną. Pozwolenia wydaje się na podstawie nowej decyzji. Jak się dowiedzieliśmy, pozwolenia UKE na większość lokalizacji Inforadio miało już w zeszłym tygodniu i czekało tylko na dwa (dotyczące Warszawy i Krakowa). Dotarły one do nadawcy dopiero w czwartek 2 listopada, czyli na dzień przed ich wygaśnięciem.

"Urząd Komunikacji Elektronicznej miał od początku bardzo utrudnione zadanie, ponieważ opieszałość KRRiT spowodowała drastyczne skrócenie czasu na przeprowadzenie całego procesu technologicznego, którego wymaga rekoncesja" – tłumaczyła "Presserwisowi" Kamila Ceran, redaktorka naczelna Tok FM.

Radio Tok FM nadaje w 23 obszarach miejskich. W trzecim kwartale 2023 roku stacja miała 2,9 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track). Z oferty subskrypcyjnej Tok FM Premium korzysta 35 tys. użytkowników.

Czytaj też: Propagandyści z TVP walczą o zmiany w umowach, by zagwarantować sobie miękkie lądowanie

(KOZ, 03.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.