Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NaTemat.pl: 261 napiwków na łącznie 3,4 tys. zł w pierwszym miesiącu "Tip the journalist"

Projekt "Tip the journalist" wspiera grant z programu Google (fot. materiały prasowe)

Dziennikarze NaTemat.pl w ciągu pierwszego miesiąca dostali 261 napiwków na łącznie 3,4 tys. zł – poinformował Michał Mańkowski, redaktor naczelny i członek zarządu Grupy naTemat.

Przed miesiącem – pod koniec września – Grupa naTemat uruchomiła projekt "Tip the journalist", czyli mechanizm doceniania dziennikarzy poprzez przekazywanie im napiwków za zrealizowane materiały.

Opinie i felietony doceniane najchętniej

Michał Mańkowski podsumował pierwszy miesiąc działania projektu w serwisie LinkedIn. Podał, że największa kwota dla jednej osoby wyniosła 830 zł, a największy jednorazowy napiwek – 100 zł. Średnia kwota tipa to z kolei 12 zł.

Czytaj też: Krzysztof Boczek w OKO.press: "Radio Muzyka Orlen". Związki RMF z Obajtkiem

"W skali biznesu to kwoty, które nie są game changerem, ale też nie takie jest założenie »Tipa«" – skomentował Michał Mańkowski. "Co innego w skali dodatku (!) do pensji – gdy projekt się rozkręci na dobre, tu już może robić to różnicę (jako wydawca nie pobieramy prowizji, całość leci do autorów)" – dodał.

Redaktor naczelny Grupy NaTemat podał również, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się opinie i felietony. "To ten typ artykułów jest doceniany najchętniej, najczęściej i najszczodrzej" – wskazał.

Przedsięwzięcie "Tip the journalist" wspiera grant z programu Google.

Czytaj też: Sakiewicz wykorzystuje wynik wyborów do promocji cyfrowych subskrypcji swoich gazet

(KOZ, 01.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.