Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska uruchomiła infolinię w obronie pluralizmu mediów. To jej odpowiedź na zapowiedzi zmian w TVP

Akcja jest promowana m.in. na antenie TVP Info (screen: TVP Info)

Telewizja Polska ruszyła z akcją, która ma być - w przekonaniu jej pracowników - obroną pluralizmu mediów. W ramach akcji widzowie mogą przekazywać stacji swoje poparcie.

Jak tłumaczy TVP, ma to być odpowiedź na coraz częstsze ataki na dziennikarzy i zapowiedzi polityków opozycji dotyczące likwidacji telewizji publicznej.

Aby poprzeć obecną TVP, widzowie mogą zadzwonić na specjalnie uruchomioną w tym celu infolinię pod numerem 22 50 70 410 lub wysłać e-mail na [email protected].

Akcja jest promowana m.in. na antenie TVP Info.

W czwartek rano opublikowano list otwarty, w którym kilkudziesięciu pracowników mediów publicznych lub mediów dotowanych przez spółki skarbu państwa pochyliło się nad wolnością słowa i dostępem do informacji.

Stwierdzili w nim: "Słyszymy skandaliczne zapowiedzi politycznych czystek w mediach publicznych i prywatnych. Grozi się zemstą dziennikarzom pracującym w mediach ogólnopolskich i regionalnych. Tworzone są listy proskrypcyjne dziennikarzy, których ma dotknąć faktyczny zakaz uprawiania zawodu. Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy w Polsce od 1989 roku i przypomina praktyki żywcem wyjęte ze stanu wojennego".

Pod listem podpisali się m.in. Michał Adamczyk z TVP, który zniknął z wizji po ujawnieniu, że pobił kobietę, Agnieszka Kamińska, prezeska Polskiego Radia czy Dorota Kania, naczelna Polska Press.

(MNIE, 29.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.