Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzisiaj w TVP 2 ostatnia "Polska biesiada". To w tym programie podrygiwali kandydaci PiS

"Polskie biesiady" trafiły do ramówki TVP 2 w czerwcu 2023 roku (screen: Vod.tvp.pl)

TVP 2 dzisiaj zakończy emisję premierowych odcinków programu muzycznego "Polskie biesiady".

Ostatnią – "Biesiadę rodzinną" z Chełmna – Dwójka pokaże w piątek 27 października o 20.50. Choć jeszcze w sierpniu prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz deklarował: "»Polskie biesiady« będą tak długo, jak będzie temu sprzyjał plener, czyli do połowy listopada".

Program nabierał kontekstu politycznego

"Polskie biesiady" trafiły do ramówki TVP 2 w czerwcu 2023 roku. Pierwszy sezon – od 17 czerwca do 26 sierpnia w soboty o 20 – gromadził średnio 1,3 mln widzów. Drugi sezon nadawany jest od 1 września, ale w piątki o 20.50.

Czytaj też: Nagrano nowy odcinek "Kabaretu na żywo" dla Polsatu. Ale nie zostanie wyemitowany

"Nie ma w Polsce formatu, w którym ludzie naprawdę śpiewają razem" – tak mówił dziennikarzom przed startem "Polskich biesiad" Mateusz Matyszkowicz. Jak dodał, w niemieckiej telewizji publicznej jest format "Lustige Musikanten", który jest próbą wspólnego śpiewu. "To hit telewizji niemieckiej od dekad. Nasz program nie powiem, że jest wzorowany na »Lustige Musikanten«, ale gdzieś wychodzi z podobnego pomysłu" – tłumaczył prezes TVP.

"Polskie biesiady" sprawdziły się jako format z niewymagającą rozrywką na letnie wieczory. Niestety, w niektórych odcinkach poziom wykonawców był powszechnie krytykowany, producentom rzadko udawało się namówić na występ klasowych artystów.

Im bliżej wyborów natomiast, tym częściej program nabierał kontekstu politycznego. Internauci odkrywali wśród publiczności kandydatów partii rządzącej, których – nieprzypadkowo – kamera lubiła szczególnie. Tak było na przykład na Górnym Śląsku, kiedy to przed kamerą w górniczym mundurze podrygiwał poseł i kandydat jednocześnie Grzegorz Matusiak z PiS (dostał się do Sejmu).

Czytaj też: Kierowany do seniorów kanał Antena HD wprowadza dokumenty na temat seksu

(KOZ, 27.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.