Dział: INTERNET

Dodano: Październik 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix 14 listopada nada pierwszy sport na żywo. Golfiści razem z... Formułą 1

Zwycięska drużyna zestawiona z kierowcy i mistrza golfa zdobędzie Netflix Cup (screen: YouTube/Netflix)

Kierowcy Formuły 1 i golfiści PGA Tour będą rywalizować 14 listopada w pierwszym w historii wydarzeniu sportowym na żywo w serwisie Netflix. Spotkają się w turnieju golfowym w Wynn Golf Club w Las Vegas.

W wydarzeniu mają wziąć udział gwiazdy dwóch sportowych seriali dokumentalnych Netflixa - Formuła 1: Drive to Survive” i "Full Swing". Ze strony kierowców pojawią się Alex Albon (Williams), Pierre Gasly (Alpine), Lando Norris (McLaren) i Carlos Sainz (Ferrari). Ze strony golfistów Rickie Fowler, Max Homa, Collin Morikawa i Justin Thomas. Zawodnicy zostaną podzieleni na cztery pary. W każdej znajdzie się kierowca, zestawiony w zespole z golfistą. Dwie najlepsze ekipy awansują do ostatecznej rozgrywki, w której powalczą o Netflix Cup.

Niezależnie od tego trwają prace nad szóstym sezonem "Drive to Survive”, który pomógł spopularyzować Formułę 1 w Stanach Zjednoczonych, a zdjęcia do drugiego sezonu "Full Swing” niedługo zostaną zakończone.

W połowie czerwca "The Wall Street Journal" informował, że Netflix planuje taki turniej golfa, ale podawał, że chodzi o wspólną grę kierowców, golfistów z celebrytami. Pisał też o jesieni, nie podając konkretnej daty.

Wiosną Netflix próbował już formatów na żywo. Były to komediowe stand-upy i reality show. Podczas kwietniowej transmisji programu randkowego "Love is blind” doszło do problemów technicznych. Netflix udostępnił wtedy odcinek ponownie.

(MAC, 18.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.