Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. Opuścił go też Robert Mazurek

Mazurek prowadził w Kanale Sportowym program razem ze Stanowskim (fot. Michał Żebrowski/East News, screen: YouTube/Kanał Sportowy)

Krzysztof Stanowski, założyciel jednego z najpopularniejszych kanałów sportowo-rozrywkowych na polskim YouTube, właściciel grupy Weszło, postanowił odejść z Kanału Sportowego. W piątek wieczorem poinformował, że złożył wypowiedzenie. Po ogłoszeniu tej decyzji ze współpracy z kanałem zrezygnował też publicysta Robert Mazurek.

"Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiały się domysły dotyczące mojego odejścia z Kanału Sportowego, a od miesiąca – gdy usunąłem KS z opisu w swoich mediach społecznościowych – temat stał się głośny" – poinformował w piątek w serwisie X (dawniej Twitter) Krzysztof Stanowski. Dalej napisał: "Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie, co oznacza, że mam obowiązek świadczenia pracy przez kolejne trzy miesiące (do końca stycznia 2024), chyba że strony ustalą inaczej".

"Coraz trudniej jest nam iść razem"

Następnie Stanowski podziękował: "Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzyli ze mną ten ekscytujący projekt. Przede wszystkim dziękuję widzom, z którymi spędziłem ostatnie blisko cztery lata – czy też rozmawiając podczas programów, czy też czytając Wasze komentarze. Fajnie było! I może jeszcze będzie".

Czytaj też: Youtuber "Stuu" zatrzymany w Wlk. Brytanii. Grozi mu do 15 lat więzienia. Przemówił Ziobro

Stanowski, poprzez spółkę WeszloTV, jest też jednym z udziałowców spółki Kanał Sportowy. Nie poinformowano, czy te udziały zostaną przez niego zbyte.

Z kolei w oświadczeniu opublikowanym 13 października w social mediach Kanału Sportowego podano: "Przez ponad 3 lata wspólnie udało nam się zbudować jeden z największych kanałów na polskim YouTube. Kiedy zaczynaliśmy, żaden z nas nawet nie marzył, że uda nam się osiągnąć taki sukces. Szereg zdarzeń w ostatnim czasie sprawił jednak, że coraz trudniej jest nam iść razem pod rękę. Mamy różne wizje dotyczące rozwoju i kierunku, w którym powinniśmy zmierzać".

Podkreślono, że Kanał Sportowy nadal będzie rozwijany. Podziękowano też Stanowskiemu za dotychczasową współpracę. Dodano, że został on zwolniony z obowiązku realizowania programów.

Mazurek pobędzie "jutuberem"?

Ponadto w sobotę ze współpracy z Kanałem Sportowym zrezygnował publicysta RMF FM Robert Mazurek. "Szanowni, żegnam się z @Sportowy_Kanal, ale nie z Państwem. To przez @K_Stanowski'ego zszedłem na złą drogę i zostałem jutuberem, niewykluczone, że jeszcze trochę nim pobędę" – napisał w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Exit poll w trzech stacjach. TVP Info w ciszy kadziło rządowi i promowało "Reset"

Mazurek prowadził w Kanale Sportowym program razem ze Stanowskim.

Kanał Sportowy został uruchomiony przez Krzysztofa Stanowskiego wraz z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Mateuszem Borkiem – znanymi dziennikarzami sportowymi – w marcu 2020 roku. Już w pierwszym roku działania miał pół mln subskrypcji, a w 2022 roku osiągnął ponad 24 mln przychodów ze sprzedaży i 5,6 mln zł zysku. Obecnie na YouTube subskrybuje go 1,13 mln osób.

Czytaj też: Twaróg: Naprawa TVP to nie tylko kwestia kadrowa. Zróbcie to lepiej niż poprzednio

(MAT, MNIE, 16.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.