Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz i adwokat Paweł Blajer poprowadzi wieczór wyborczy TVP. Obok Holeckiej

W czerwcu 2023 internauci zauważyli, że w TVP Info Blajer przedstawiał też "kalendarium resetu z Rosją" (screen: Facebook/Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze)

Dziennikarz ekonomiczny i adwokat Paweł Blajer będzie jednym z prowadzących wieczór wyborczy i referendalny w TVP. Już w czerwcu br. internauci zauważyli, że Blajer, poza omawianiem tematów ekonomicznych, powielał na antenie TVP Info przekaz zgodny z linią rządową.

Pozostałymi prowadzącymi wieczór wyborczy będą szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka i Michał Rykowski, znany z TVP Info, gdzie m.in. prowadzi uderzający w TVN program "Jak oni kłamią". Wieczór wyborczy będzie nadawany 15 października od 20 w TVP Info, a od 20.55 też w TVP 1 i TVP Polonia.

Czytaj też: Amerykański fundusz MDIF, który ma akcje Agory, także w WP. Ochrona przed władzą. "Partner wesprze nas w obronie wolności mediów w Polsce"

"Nasi prowadzący - Danuta Holecka, Michał Rykowski i Paweł Blajer będą rozmawiać z politykami, ekspertami i publicystami, połączą się z obecnymi w sztabach wyborczych reporterami oraz przy pomocy najnowocześniejszych technologii zaprezentują i skomentują wyniki wyborów" - podała TVP.

Blajer w Telewizji Polskiej pracuje od marca 2020 roku z przerwą od końca 2021 roku do września 2022. Gdy pod koniec 2021 roku odchodził z TVP, rozpoczął pracę jako adwokat (jest doktorem nauk prawnych).

Na antenie TVP Info omawia zagadnienia ekonomiczne. Pojawia się też jako ekspert w "Pytaniu na śniadanie". Jednak w czerwcu 2023 internauci zauważyli, że w TVP Info przedstawiał też "kalendarium resetu z Rosją" na podstawie filmu dokumentalnego "Reset" Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, atakującego m.in. polityków obecnej opozycji.

Przed podjęciem pracy w TVP przez około 12 lat Blajer był związany z kanałami TVN. W TVN 24 BiS prowadził m.in. programy "Bilans" i "Biznes dla ludzi", a w TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes". Jeszcze wcześniej pracował w "Rzeczpospolitej", gdzie był m.in. kierownikiem działu prawa i podatków.

Po tym, jak zdecydował się przejść z TVN 24 BiS do TVP Info, był krytykowany przez internautów i dziennikarzy. "Żegnamy Blajera jako dziennikarza, a witamy jako PR-owca" - komentował wówczas Jacek Żakowski, publicysta "Polityki". We wrześniu 2022 o powrocie Pawła Blajera do TVP Info Żakowski powiedział nam tylko: - Czy w ogóle warto ten fakt komentować?

(MNIE, 13.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.