Dział: INTERNET

Dodano: Październik 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Korzenie zła". Film Sekielskich o SKOK z premierą tuż przed wyborami, 13 października

"Korzenie zła" były kręcone od 2019 roku (fot. Sekielski Brothers)

Na piątek 13 października zapowiedzieli premierę swojego najnowszego filmu bracia Tomasz i Marek Sekielscy. "Korzenie zła" opisują kulisy afery Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, w tym ich powiązania z politykami partii rządzącej i służbami specjalnymi.

Film był realizowany od 2019 roku. Rok temu, po upublicznieniu pierwszego zwiastuna, Sekielscy podkreślali: "Wielu odradzało nam robienie tego filmu. Wielu nie wierzyło, że go zrobimy. Wielu wciąż twierdzi, że daliśmy się przekupić". W rozmowie z "Press" Tomasz Sekielski mówił: "To jest film o patologii, o tzw. układzie, o którym często politycy mówią, który funkcjonuje od początków III RP, bez względu na to, czy rządzi SLD, PO czy PiS".

Czytaj też: W ofercie TVN Warner Bros. Discovery może pojawić się reality show z celebrytkami

Długą pracę nad filmem Sekielski tłumaczył m.in. koniecznością drobiazgowej weryfikacji informacji i wywiadów. Niektórzy rozmówcy wycofywali się ze swoich wypowiedzi, niektórzy w trakcie realizacji filmu trafiali do aresztów lub więzień.

Bracia Sekielscy realizację swoich filmów finansują ze zbiórki na Patronite. Na dotychczasowe projekty zebrali niemal 3,5 mln zł. Na ten - 550 tys. zł. Film "Korzenie zła" będzie można zobaczyć na YouTube na kanale SEKIELSKI.

(PAR, 09.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.