Dział: INTERNET

Dodano: Październik 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix: 11,9 mln wyświetleń "Znachora" na świecie. To znakomity wynik

W głównej roli występuje Leszek Lichota (fot. Bartosz Mrozowski/Netflix)

Film "Znachor", trzecia adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, zanotował w serwisie Netflix 11,9 mln wyświetleń na świecie.

Dane na ten temat Netflix udostępnił we wtorek. Jednocześnie serwis podał, że nowa adaptacja "Znachora" w reżyserii Michała Gazdy po pierwszym tygodniu od premiery zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych filmów w Polsce w jego ofercie.

Czytaj też: Nie żyje Małgorzata Daniszewska, właścicielka "Nie", wdowa po Jerzym Urbanie

Z kolei w globalnym zestawieniu najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych w serwisie Netflix "Znachor" uplasował się na drugim miejscu.

"Znachor" zadebiutował w Netflixie 27 września. Film opowiada o szanowanym chirurgu prof. Rafale Wilczurze, który traci rodzinę i pamięć, a wiele lat później - zapomniany i biedny - spotyka swoją córkę Marysię.

W roli prof. Rafała Wilczura widzowie mogą oglądać Leszka Lichotę, z kolei w postać Marysi wcieliła się Maria Kowalska. Hrabiego Czyńskiego gra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. W filmie występują również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak, Łukasz Szczepanowski i Artur Barciś.

(KOZ, 04.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.