Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google przeniesie słuchaczy z aplikacji Podcast do YouTube Music

YouTube Music przejmie podcasty Google od 2024 roku (screen: YouTube/YouTube Music)

Google w 2024 roku planuje zamknąć swoją usługę przeznaczoną do słuchania podcastów, a wszystkie treści zostaną przeniesione do YouTube Music.

Według statystyk dostarczonych przez Edison Research, usługa Google Podcasts została uruchomiona w 2018 roku, ale nie mogła konkurować z takimi serwisami jak Spotify, Overcast czy Apple Podcasts i obsługiwała jedynie 4 proc. słuchaczy podcastów na głównym rynku w USA. Dla porównania, 23 proc. słuchaczy podcastów w Stanach Zjednoczonych uzyskuje dostęp do swoich treści za pośrednictwem YouTube.

Czytaj też: W USA szykuje się kolejny strajk – tym razem aktorów z branży gamingowej

Użytkownicy Google Podcasts dostaną narzędzie umożliwiające płynne przejście do YouTube Music z opcją pobrania pliku z subskrypcjami programów i przesłania ich do dowolnej innej aplikacji.

(MAC, 29.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.