Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W USA szykuje się kolejny strajk – tym razem aktorów z branży gamingowej

SAG-AFTRA oprócz aktorów filmowych i telewizyjnych reprezentuje też aktorów gier wideo, którzy także chcą strajkować (fot. Wikimedia Commons)

Writers Guild of America w środę ogłosił oficjalne zakończenie strajku scenarzystów. Z kolei za przeprowadzeniem strajku opowiadają się teraz  aktorzy występujący w grach wideo, najczęściej użyczający głosów postaciom.

W sprawie strajku wypowiedziało się blisko 35 tys. członków stowarzyszenia SAG-AFTRA, co stanowi 27,5 proc. Z tej liczby 98 proc. jest za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Główny argument to brak podwyżek płac od prawie pięciu lat. 

Zgoda na strajk nie jest jednak równoznaczna z rozpoczęciem protestu. Teraz związek zawodowy przeprowadzi negocjacje ws. podwyżek płacowych. Związkowcy chcą 11 proc. podwyżki w tym roku i waloryzacji o 4 proc. w przyszłych latach.

W negocjacjach mają brać udział najwięksi producenci gier: Activision, Take Two, Electronic Arts czy Warner Bros. Games.

SAG-AFTRA to ten sam związek, który reprezentuje aktorów filmowych i telewizyjnych, strajkujących od 14 lipca, przez co wielkie studia filmowe i serwisy streamingowe musiały wstrzymać większość produkcji.  

(MAC, 28.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.