Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czytelnicy NaTemat.pl mogą wspierać autorów napiwkami

Wraz z napiwkiem można wysłać do autora krótką wiadomość (fot. materiały prasowe)

Grupa naTemat uruchomiła projekt "Tip the journalist", mechanizm doceniania dziennikarzy poprzez przekazywanie im napiwków za zrealizowane materiały. Przedsięwzięcie wspiera grant z programu Google.

Michał Mańkowski, redaktor naczelny i członek zarządu Grupy naTemat, zwraca uwagę, że dziś maksymalne uznanie, jakie dziennikarz może dostać od czytelnika, to mail z podziękowaniem. "Skoro żyjemy w kulturze tipowania za dobrze wykonaną usługę, to dlaczego napiwku nie może dostać dziennikarz za profesjonalnie napisany artykuł, podcast lub wideo? Zwłaszcza że sam dostęp do informacji jest darmowy, napiwek będzie wspierał konkretnego dziennikarza, a nie całe medium" - skomentował w komunikacie.

Możliwość wpłacenia napiwku dostępna jest przy każdym materiale w serwisie NaTemat.pl - chyba że reporter i wydawca zdecydują się wyłączyć mechanizm ze względu na wrażliwą tematykę artykułu. Dodatkowo wraz z napiwkiem czytelnik może wysłać autorowi także krótką wiadomość.

Grupa naTemat w ostatniej edycji programu Google - GNI Innovation Challenge - znalazła się w gronie 47 europejskich laureatów (czterech było z Polski). To trzeci raz, gdy pomysł grupy został doceniony przez Google w ramach różnych programów.

(KOZ, 28.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.