Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Fama wróciło do Kielc po półtora roku przerwy

Na razie emitowany jest sygnał testowy (fot. Pixabay.com)

W Kielcach analogowy przekaz wznowiło Radio Fama (Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama"), nieobecne w eterze od połowy lutego 2022.

Na razie emitowany jest sygnał testowy. "Pełny program, z nową ramówką i nowymi głosami wystartuje w ciągu najbliższych tygodni" - podano w komunikacie.

Do nocy z 18 na 19 lutego 2022 roku Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" nadawała już analogowo w Kielcach i okolicy sygnał Radia Fama (na 100,8 MHz). Stacja nie złożyła jednak na czas wniosku o przedłużenie koncesji, a w konsekwencji musiała zniknąć z eteru, pozostała tylko w internecie. Jej częstotliwość KRRiT przyznała w konkursie Radiu Rekord FM.

Następnie Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" wystartowała w konkursie, ubiegając się o inną analogową częstotliwość w Kielcach (90,9 MHz). Rywalizowała m.in. z Antyradiem, Radiem Złote Przeboje i Radiem Wnet. We wrześniu 2022 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała zwycięzcę konkursu, którym zostało właśnie Radio Fama. Później trwało finalizowanie formalności w KRRiT i UKE.

Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" z Kielc w 2022 roku miała 182 tys. zł przychodów ze sprzedaży (55,4 proc. w dół) i 273 tys. zł straty netto (147 proc. więcej).

(MNIE, 21.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.