Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Świrski podpisał nową koncesję radia Tok FM. Rozgłośnia może nadawać do 2033 roku

Obecna koncesja radia Tok FM obowiązuje do 3 listopada 2023 roku (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski podpisał decyzję koncesyjną dla spółki Inforadio przedłużającą pozwolenie na nadawanie radia Tok FM – ustalił "Presserwis".

Obecna koncesja radia Tok FM obowiązuje do 3 listopada 2023 roku. KRRiT podjęła uchwałę o jej przedłużeniu – na kolejnych 10 lat – 5 lipca (dziewięć miesięcy po złożeniu wniosku przez nadawcę w tej sprawie). "Przed nami uzgadnianie parametrów technicznych i wydanie postanowienia w tej kwestii przez UKE. Jest to skomplikowany i zazwyczaj długotrwały proces, wymagający między innymi uzgodnień międzynarodowych" – tłumaczyła wtedy Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej Grupy Eurozet.

Świrski podpisał decyzję koncesyjną

W drugiej połowie sierpnia członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska przekazała, że Urząd Kontroli Elektronicznej przeprowadził proces uzgadniania parametrów technicznych i "formalnie już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stacja otrzymała koncesję". "Ostatni etap to podpisanie decyzji przez przewodniczącego Krajowej Rady i przekazanie jej nadawcy, na co czekamy" – dodała.

Czytaj też: RMF FM i Tok FM z niższą słuchalnością. Zetka, Jedynka i Trójka poprawiły wyniki

Z informacji "Presserwisu" wynika, że przewodniczący Maciej Świrski podpisał już decyzję koncesyjną i Krajowa Rada wysłała koncesję nadawcy Tok FM. Biuro prasowe regulatora nie odpowiedziało na nasze pytanie w tej sprawie.

Radio Tok FM w okresie czerwiec-sierpień miało 2,9 proc. udziału w czasie słuchania. Na koniec czerwca 2023 roku z oferty subskrypcyjnej Tok FM Premium korzystało 34,1 tys. użytkowników (wzrost o 23,6 proc. względem końca czerwca 2022 roku).

Czytaj też: Biuletyn "100 największych afer" trafi do regionów wykluczonych informacyjnie

(KOZ, 12.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.