Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Hajdarowicz stracił kontrolę nad Gremi Media – wydawcą "Rzeczpospolitej"

Sprzedając akcje Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz utracił kontrolę nad "Rzeczpospolitą" i "Parkietem" (fot: Gremi Media/Mat. pras.)

Spółka KCI Grzegorza Hajdarowicza nie kontroluje już Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej". Większościowym udziałowcem wydawcy została spółka Pluralis z siedzibą w Amsterdamie.

Pluralis nabył pakiet 240.416 akcji uprzywilejowanych co do głosu spółki Gremi Media S.A., co pozwoliło na osiągnięcie przez Pluralis 57 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media S.A. Sprzedaż akcji była jednym z elementów prowadzonych w Gremi Media działań restrukturyzacyjnych.

Czytaj też: Wydawnictwo Polityka zamyka dwutygodnik „Forum” ukazujący się od 1965 roku

Pluralis B.V., holenderska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Amsterdamie, która inwestuje w europejskie firmy sektora wysokiej jakości informacji, znajduje się wśród akcjonariuszy polskiego wydawcy od dwóch lat. Wśród akcjonariuszy samej Pluralis są: King Baudouin Foundation, fundacje Tinius Trust i KIM, Mediahuis, Media Development Investment Fund, Soros Economic Development Fund, a także inni wpływowi inwestorzy.

(PAR, 25.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.