Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po roku od rozstania z „Newsweek Polska” Krzysztof Materna nie planuje powrotu do mediów

Krzysztof Materna koncentruje się na pracy w teatrze – jest dyrektorem artystycznym Teatru Bagatela w Krakowie (screen: YouTube/TVN Series)

Rok po rozstaniu z „Newsweek Polska” Krzysztof Materna nie planuje powrotu do tradycyjnych mediów. Wciąż za to publikuje felietony na swoim profilu na Facebooku i koncentruje się na pracy w teatrze. – Na dobrym poziomie w Polsce jest tylko dziennikarstwo śledcze, a ja się tym nie zajmuję i nie mam zamiaru zajmować – mówi "Presserwisowi".

Po tym jak w lipcu ub.r. tygodnik „Newsweek Polska” zakończył współpracę z Krzysztofem Materną, artysta przeniósł swoje felietony z druku na Facebook. Teksty pisze pod wspólnym tytułem "HMM...". "Tytuł wynika z rysunku, a ten będzie ozdobą graficzną mojego felietonu na stałe. Wyjaśniam, że dostałem ten rysunek bezkosztowo, od mojego przyjaciela Andrzeja Mleczki (co nie było łatwe, i co bardzo mnie wyróżnia)" – napisał Krzysztof Materna w styczniu br.

Materna: "Dziennikarstwo przestało mnie kręcić"

Krzysztof Materna nie zamierza rezygnować z cyklicznego publikowania felietonów na Facebooku. Jak mówi Presserwisowi", nie myśli też o powrocie do tradycyjnych mediów.

Czytaj też: Matyszkowiczowi nie udało się zmienić „Wiadomości”. Dwa tematy: zły Tusk i dobry PiS

– Od czasu rozstania z „Newsweekiem” wpływały do mnie jakieś propozycje, tyle że dziennikarstwo przestało mnie kręcić – mówi Materna. – W tej chwili na dobrym poziomie w Polsce jest tylko dziennikarstwo śledcze, a ja się tym nie zajmuję i nie mam zamiaru zajmować. Na łamach „Newsweeka” pisałem dla zabawy i ujścia swojego poczucia humoru. Po ponad 10 latach to się skończyło. I trudno, nie skręcałem się z bólu w tej sprawie, nie płakałem – mówi, dodając, że jego priorytetem jest obecnie podniesienie poziomu teatru, w którym pracuje (jest dyrektorem artystycznym Teatru Bagatela w Krakowie).

Krzysztof Materna dodaje: – Jak mi się chce coś napisać, to piszę, ale nie jest to moje koronne zajęcie i obowiązek. Skończyły się czasy, gdy w piątek do 16 musiałem coś dostarczyć – mówi.

Jego teksty nie ukazują się teraz regularnie co tydzień – zdarza się, że na kolejną publikację trzeba czekać miesiąc.

Krzysztof Materna znalazł się w gronie autorów, z którymi Tomasz Sekielski rozstał się po objęciu w lipcu zeszłego roku stanowiska redaktora naczelnego „Newsweek Polska”. Do tygodnika przestała też pisać wtedy Manuela Gretkowska.

Czytaj też: Agata Małkowska-Szozda po przetargu Wawelu: Rejection fee i Belg, który nas nie rozumiał

(MZD, 05.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.